ظریف خطاب به ترامپ: ایرانی‌ها همه متجاوزان را پشت سر گذاشته‌اند

ظریف خطاب به ترامپ: ایرانی‌ها همه متجاوزان را پشت سر گذاشته‌اند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه به ادعای مطرح شده در توئیتی که بامداد امروز در توئیت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مطرح شده بود پاسخ داد. ظریف در توئیتر نوشت: «چندین هزاره است که ایرانی‌ها همه متجاوزان را پشت سرگذاشته‌اند. اما آمریکا در مسیر رقم […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس،

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه به ادعای مطرح شده در توئیتی که بامداد امروز در توئیت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مطرح شده بود پاسخ داد.

ظریف در توئیتر نوشت: «چندین هزاره است که ایرانی‌ها همه متجاوزان را پشت سرگذاشته‌اند. اما آمریکا در مسیر رقم زدن بزرگترین شکست خودش در منطقه ما از زمان جنگ ویتنام ۷ تریلیون دلار هزینه کرده و جوی‌های خون جاری کرده‌ است.»

او در ادامه با مخاطب قرار دادن حساب کاربری ترامپ در توئیتر نوشته است: «ترامپ: تاریخ جعلی تیم B و عطش آنها برای جنگ‌های همیشگی را کنار بگذار.»

ظریف در ادامه نوشته است: «دیپلماسی=دوراندیشی؛ [دیپلماسی] هرگز به معنی ضعف نیست.»

منظور ظریف از تیم B، چهار سیاستمدار جنگ‌طلب در دنیا هستند که حروف اول نام یا نام خانوادگی آنها با حرف B شروع می‌شود. «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی اعضای تیم B را تشکیل می‌دهند.

وزیر امور خارجه ایران عکسی را ضمیمه پیام خودش در توئیتر کرده که نشان می‌دهد جمله شب گذشته ترامپ بخشی از یادداشتی بوده که جان بولتون ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ در یک رسانه آمریکایی منتشر کرده است. مفهوم جمله‌ای که در عکس منتشرشده توسط ظریف با رنگ آبی مشخص شده این است: «ایران هیچگاه در جنگ برنده نشده و هرگز هم در مذاکره‌ای نباخته است.»

ترامپ در توئیت بامداد سه‌شنبه خودش نوشته بود: «به یاد داشته باشید، ایران هیچگاه در جنگ برنده نشده و هرگز هم در مذاکره‌ای نباخته است.»