ظریف: جان بولتون می خواهد انگلیس را به باتلاق بکشاند

ظریف: جان بولتون می خواهد انگلیس را به باتلاق بکشاند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در این توییت افزود: ” اشتباه نکنید! جان بولتون که در فریب ترامپ برای ورود به «جنگ قرن» ناکام مانده و نگران فروپاشی تیم بی است، در حال ریختن زهر خود به انگلیس است به این امید که این کشور را به باتلاق بکشاند. ” […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در این توییت افزود: ” اشتباه نکنید! جان بولتون که در فریب ترامپ برای ورود به «جنگ قرن» ناکام مانده و نگران فروپاشی تیم بی است، در حال ریختن زهر خود به انگلیس است به این امید که این کشور را به باتلاق بکشاند. ”
‌ظریف اظهار داشت: “تنها خردورزی و دوراندیشی می‌تواند چنین توطئه هایی را خنثی کند. ”
روز جمعه ۲۸ تیرماه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان کشتی انگلیس ستِنا ایمپرو (stena impero) را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد.
‌محمد جواد ظریف در تماس تلفنی جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس با وی گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما بر اساس درخواست سازمان بنادر و کشتی رانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

طرفین در این گفت‌وگو بر یافتن راه حل‌های قانونی و پرهیز از افزایش تنش تاکید کردند.