ظریف با اورتگا دیدار کرد

ظریف با اورتگا دیدار کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها با مقامات نیکاراگوئه با «دانیل اورتگا» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد. ظریف در این دیدار اظهار داشت: دولت آمریکا به رغم همه قوانین، مقررات و قطعنامه ها دست به تروریسم اقتصادی علیه ملت های […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها با مقامات نیکاراگوئه با «دانیل اورتگا» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار اظهار داشت: دولت آمریکا به رغم همه قوانین، مقررات و قطعنامه ها دست به تروریسم اقتصادی علیه ملت های مستقل می زند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با برشمردن زمینه های مختلف همکاری های 2 کشور در زمینه های تجاری، صنعتی، انرژی، کشاورزی، مالی و … بر اراده کشورمان برای توسعه و تعمیق روابط دو جانبه تاکید کرد.

رئیس جمهور نیکاراگوئه در این دیدار اظهار داشت: ما هرگز مفهوم تحریم آمریکا را قبول نداریم چون در چارچوب قوانین بین المللی نیست و این تحریم ها علیه مردم ما و شما یکجانبه و غیر قانونی است. همه از وضعیتی که آمریکا در جهان ایجاد کرده ناراحتند، اما برخی به زبان نمی آورند. آنها با ابزار باج خواهی و با نقض قوانین تجارت بین المللی به جهانیان حتی به متحدان خود توهین می کنند. این رفتارها به ضد خودشان تبدیل می شود.