ظریف: امریکا باید با واقعیت‌های جهان امروز کنار بیاید

ظریف: امریکا باید با واقعیت‌های جهان امروز کنار بیاید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به خروج آمریکا از پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF)، به مقامات واشنگتن توصیه کرد که واقعیت‌های جدید جهان را بپذیرند. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در پیامی توئیتری نوشت: «هم‌زمان با جلو رفتن ایده ایران […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به خروج آمریکا از پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF)، به مقامات واشنگتن توصیه کرد که واقعیت‌های جدید جهان را بپذیرند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در پیامی توئیتری نوشت: «هم‌زمان با جلو رفتن ایده ایران برای گفتگوی منطقه‌ای و پیمان عدم تعرض، تیم بی در حال آب رفتن است. آمریکا باید از منزوی کردن خود دست بکشد و با واقعیت‌های جدید جهانی کنار بیاید. تجارت و قدرت بین‌المللی در حال جابجایی است؛ نه تروریسم اقتصادی علیه ایران و چین و نه خروج از پیمان موشک های میان‌برد هسته‌ای با روسیه، این مسیر را بر نخواهد گرداند.»

ایران برای دستیابی به حقوق صلح‌آمیز هسته‌ای با هیچ کشوری تعارف ندارد

صبح امروز جمعه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد روند خروج این کشور از پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) رسماً آغاز شده است.

ساعاتی بعد وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد که در واکنش به اقدام آمریکا، از امروز (دوم اوت) از پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد خارج می‌شود و این رسماً به معنی خاتمه یافتن این پیمان است.