ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از سه میلیون دلار عبور کرد

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از سه میلیون دلار عبور کرد
خلاصه اخبار

به تازگی ظرفیت شبکه لایتنینگ (Lightning Network)، پروتکل مقیاس‌پذیری لایه‌ی دوم بیت کوین، از ۳ میلیون دلار عبور کرده و به ظرفیت ۷۷۳.۷ بیت کوین رسیده است. این شبکه در حال حاضر ۷,۱۸۵ نود و ۳۴,۱۸۰ کانال پرداخت باز دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، با توجه به داده‌ها و اطلاعات در دسترس، شبکه لایتنینگ اندکی بیش از یک سال راه‌اندازی شد و ماه‌ها زمان برد تا ظرفیت آن به ۱۰۰ هزاردلار برسد. هر چند در آن زمان، بیت کوین نزدیک به بالاترین قیمت تاریخ خود خرید و فروش می‌شد.

طبق گفته‌ی بیت کوین ویژوالز (Bitcoin Visuals)، از آن زمان شبکه با سرعت روزافزونی در حال رشد بوده است . در ماه نوامبر سال گذشته ظرفیتش از ۱ میلیون دلار عبور کرد و پس از آن در ماه دسامبر پیش از سقوط، در مدت کوتاهی مرز ۲ میلیون دلار را شکست. از آن زمان تاکنون شبکه لایتنینگ به رشد خود ادامه می‌دهد.

ظرفیت میانگین هر کانال در حال حاضر ۹۲ دلار است و هر نود به طور متوسط ۱۸ کانال دارد. ظرفیت میانگین نود کمی بیشتر از ۱,۵۰۰ دلار یا ۴۰ میلیون ساتوشی است.

در حالی که همه پذیرفته‌اند که شبکه لایتنینگ هنوز در روزهای اولیه و ابتدای مسیر خود قرار دارد، رشد انفجاری آن نشان می‌دهد که جامعه ارز دیجیتال به آن ایمان و یقین دارند.

بخشی از این رشد، به لطف توجهی است که به این فناوری شده است. جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر، ماه گذشته به «بازی اعتماد» مبتنی بر شبکه لایتنینگ پیوست.

این جنبش که تحت عنوان «مشعل لایتنینگ» (Lightning Torch) به راه افتاده بود، با ارسال ۱۰۰ هزار ساتوشی (معادل ۰.۰۰۱ بیت کوین) شروع شد. کاربران با دریافت این مبلغ و افزودن ۱۰ هزار ساتوشی به آن،