ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد

ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد
خلاصه اخبار

یک کارشناس مسائل اروپا معتقد است که ظریف با توجه به توانمندی که از آن برخوردار است می‌تواند از فرصت اجلاس امنیتی مونیخ برای پیشبرد اهداف کشور و تبیین سیاست‌های خارجی ایران استفاده کند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، سید جلال ساداتیان، در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با اهمیت حضور فعال ایران در اجلاس امنیتی مونیخ که از روز جمعه به مدت سه روز برگزار می‌شود و قرار است وزیر امور خارجه در آن سخنرانی کند تاکید کرد: ما از هر تریبونی که در اختیار داریم باید نهایت بهره برداری را برای تبیین سیاست خارجی ایران در راستای تأمین منافع ملی کشور داشته باشیم و اجلاس امنیت مونیخ نیز در این راستا است.
وی ادامه داد: آقای ظریف فردی توانمند هستند و با اهمیت این اجلاس به طور کامل آشنا هستند و قطعاً می‌توانند در شرایط کنونی از این اجلاس جهت رایزنی‌های گسترده با مقامات اروپایی و دیگر مقامات کشورهای شرکت کننده استفاده کنند.
وی با بیان اینکه متأسفانه از دیگر شخصیت‌ها در کمک به وزارت خارجه کمتر بهره می‌بریم و ضروری است که از سایر تریبون‌ها در عرصه‌های مختلف در عرصه تبیین سیاست‌های ایران و تأمین منافع ملی کشور استفاده کنیم، ادامه داد: در حال حاضر تضادی بین اروپا و آمریکا وجود دارد که ما باید از آن بهره لازم را ببریم و اگر نتوانیم در این فضا حرف‌های قابل قبولی ارائه کنیم به نوعی فرصت به وجود آمده را به راحتی از دست داده‌ایم.
این دیپلمات پیشین کشورمان با تاکید بر اینکه از اجلاس امنیتی مونیخ در راستای پیشبرد این هدف می‌توانیم نهایت استفاده را بکنیم و در این شرایط مهم به تبیین سیاست‌های خود بپردازیم ادامه داد: غیر از متن این کنفرانس مذاکرات حاشیه‌ای که آقای ظریف با مقامات دیگر کشورها خواهند داشت بسیار مهم است و قطعاً ایشان می‌توانند به خوبی از این فرصت استفاده کنند و برخی از تلاش‌های صورت گرفته جهت تخریب روابط ایران با دیگر کشورها را حنثی کنند.
به گزارش ایسنا، اجلاس امنیتی مونیخ از روز جمعه به مدت سه روز برقرار می‌شود و طبق اخبار اعلام شده ظریف یکی از مقامات شرکت کننده در این اجلاس است.