طلا چقدر ارزان شد؟/ ثبت روند صعودی برای ارز صرافی ملی

طلا چقدر ارزان شد؟/ ثبت روند صعودی برای ارز صرافی ملی
خلاصه اخبار

طی معاملات امروز تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۸۱ تومان اعلام شد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در روز جمعه افت بسیار شدیدی را به ثبت رساند اما در ادامه توانست بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند. با وجود سقوط شدید فلز زرد، سرمایه گذاران و تحلیلگران بر روی طلا نزولی نبوده و احساسات بازار در قلمرو خنثی قرار دارد.

سایت طلا نوشت، بر اساس آخرین نظرسنجی سایت کیتکونیوز تحلیلگران و سرمایه گذاران انتظار هیچ حرکت قابل توجهی در بازار ندارند، هرچند به نظر می رسد بازار طلا در شیب ملایم نزولی در حال حرکت است. قیمت طلا در روز جمعه هفته گذشته تا 1785 دلار سقوط کرد اما در نهایت هفته را در عدد 1815 دلار به پایان رساند.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که 1800 دلار در هر اونس قیمت منطقی طلا در حال حاضر است. وی اشاره کرد که با توجه به اتخاذ سیاست های سختگیرانه بر اقتصاد توسط بانک های مرکزی بزرگ در جهان از جمله فدرال رزرو، قدرت دلار افزایش یافته و بازار سهام دچار نوسان خواهد شد.

وی گفت که دلار و طلا هر دو دارایی های امن به شمار می روند اما در حال حاضر دلار نسبت به طلا برتری دارد چرا که طلا با وجود پایدار بودن در محدوده 1800 دلار، بر روی نمودار های کوتاه مدت نزولی است.

ثبت سه هفته نزولی برای طلای جهانی

بازار طلا هم اکنون سه هفته متوالی نزولی را پشت سر گذاشته است. قیمت طلا در روز جمعه هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن حدودا 1 درصد کاهش را تجربه کرده است. همچنین طلا از منظر فنی دورنمای مثبتی نداشته که به ضعف بیشتر آن دامن می زند.

علیرغم شروع بد نیمه دوم سال 2022، طلا همچنان عملکرد بهتری از بازارهای سهام دارد. شاخص سهام S&P 500 نیمه اول سال را با افت 20 درصدی به پایان رساند که بدترین عملکرد نیم ساله از دهه 1970 تاکنون است.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز 12 تیر برای فروش 27 هزار و 753 تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت 27 هزار و 476 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز 4379 تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، 28 هزار و 682 تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 28 هزار و 397 تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح جدید 15 میلیون و 250 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم 14 میلیون و 400 هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا 18 عیار برای هر گرم، یک میلیون و 420 هزار و 881 تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، 8 میلیون و 340 هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 5 میلیون و 340 هزار تومان و 3 میلیون و 100 هزار تومان است.

برچسب‌ها