طلا باز هم ارزان می‌شود؟

طلا باز هم ارزان می‌شود؟

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛  ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاینبا اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه درباره عوامل موثر بر این روند توضیح داد: باتوجه به افت ارزش اونس جهانی و کاهش چشمگیر نرخ ارز، قیمت طلا و سکه تا دیروز روند نزولی را طی می‌کرد که در این میان تعطیلی بازار و نبود تقاضا هم مزید بر علت شده بود.

این فعال بازار طلا به روند امروز هم اشاره کرد و گفت: اما از ساعات پایانی روز گذشته تا امروز همزمان با رشد حدود 15دلاری اونس جهانی و تغییر روند نرخ ارز، قیمت طلا و سکه هم با افزایش جزیی همراه شده است.

به گفته محمدولی، از روز گذشته با شدت گرفتن کاهش قیمت‌ها شاهد افزایش تعداد فروشندگان بودیم چراکه از هفته‌های قبل با بالاگرفتن بحث برجام و انتشار اخبار مثبت پیرامون این موضوع، جو بازار ریزشی شده و مردم هر لحظه منتظر اقدام مناسب با شرایط بودند.

او با پیش‌بینی آینده قیمت‌ها تصریح کرد: این روزها اخبار زیادی از احتمال توافق و بازگشت ایران و آمریکا به برجامبه گوش می‌رسد و چنانچه این اتفاق رخ دهد، شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود؛ البته به نظر من هم روند نزولی اگرچه با شیب ملایم ادامه خواهد داشت.

قیمت طلا و سکه 13اردیبهشت ماه 1400

رییس اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌های امروز بر مبنای نرخ ارزو اونس جهانی بیان کرد: امروز قیمت سکه امامی به 9میلیون و 580هزار و سکه طرح قدیم به 9 میلیون و 400هزار تومان افزایش یافت، همچنین حباب سکه هم به حدود 300هزار تومان رسیده است.

محمدولی اضافه کرد: همچنین قیمت نیم سکه پنج میلیون و 200هزار، ربع سکه سه میلیون و 200هزار و سکه یک گرمی یک میلیون و 800هزار تومان است؛ امروز قیمت هر مثقال طلای 17عیار چهار میلیون و 74هزار و هر گرم طلای 18عیار 940هزار تومان اعلام شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
20 اردیبهشت 1400