سرمایه گذاری آنلاین در صندوق‌های سرمایه گذاری

صندوق های با درآمد ثابت، جایگزین اصلی سپرده بانکی

صندوق های با درآمد ثابت، جایگزین اصلی سپرده بانکی
خلاصه اخبار

ریسک پایین، خیال راحت، سود ثابت و منظم بدون نگرانی از نرخ شکست! احتمالا در شرایط فعلی این عوامل مهمترین نیازهای یک سرمایه گذار در بازار سرمایه کشور است. نیازی که تنها با “صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت” رفع می شود. به گزارش سیگنال، حجم نقدینگی موجود در بازارهای مالی مختلف نشان می […]

ریسک پایین، خیال راحت، سود ثابت و منظم بدون نگرانی از نرخ شکست!

احتمالا در شرایط فعلی این عوامل مهمترین نیازهای یک سرمایه گذار در بازار سرمایه کشور است. نیازی که تنها با “صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت” رفع می شود.

به گزارش سیگنال، حجم نقدینگی موجود در بازارهای مالی مختلف نشان می دهد سرمایه گذاران ایرانی تمایل زیادی به سرمایه گذاری در جایی دارند که سود ثابتی داشته باشد و بتوانند روی درآمد ماهانه آن حساب کنند. دم دست ترین گزینه ای که به ذهن می رسد سپرده های بانکی ست. می توانیم برویم بانک های مختلف را از نظر امتیازهایی که برای سپرده گذاران شان در نظر می گیرند، بررسی کنیم و از بین بیش از 30 بانک و موسسه مالی و اعتباری، بهترین نوع سپرده سودآور را انتخاب کنیم.

می دانیم که نرخ سودبانکی همواره توسط شورای پول و اعتبار مشخص می‌شود. این شورا ۲۴ تیرماه سال گذشته سقف نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری را مصوب و بانک‌مرکزی آن را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد. براساس این مصوبه، نرخ‌های سود بین ۱۰ تا ۱۸ درصد است.

جدول زیر جزئیات نرخ سود سپرده های بانکی را به وضوح نشان می دهد:

نوع سپرده سرمایه گذاری بانکینرخ سود %
کوتاه‌مدت عادی10
کوتاه‌مدت ویژه 3 ماهه12
کوتاه‌مدت ویژه 6 ماهه14
با سررسید یکسال16
با سررسید دو سال18

مقایسه سود دهی صندوق سرمایه گذاری و بانک

اگر نگاهی اجمالی به سود سازی صندوق های با درآمد ثابت بیاندازیم خواهیم دید که بازدهی صندوق های با درآمد ثابت در سه ماهه پاییز 1400 ، حدودا معادل سالانه بیش از 19% بوده است. در حالی که سود سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت سه ماهه در سیستم بانکی، تنها ۱۲ درصد است. علاوه بر سود محدود سپرده های بانکی، نرخ شکست در برداشت زود هنگام سرمایه را هم باید در نظر گرفت.

در حال حاضر گفته می شود که بیش از 3 هزار همت رقم سپرده بانک هاست. وقتی این رقم را با حجم دارایی صندوق های با درآمد ثابت (373 همت) مقایسه می کنیم خواهیم دید که سپرده های بانکی بیش از 8 برابر صندوق های با درآمد ثابت، سرمایه دارند.

مزیت صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به سپرده‌های بانکی

امکان سودآوری بالاتر و محاسبه سود روزشمار از جمله مزیت های سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت است. این صندوق ها، دارایی خود را در اوراق بدهی، اوراق بهادار رهنی، سپرده های بانکی و سهام موجود در بازار سرمایه می کنند. به دلیل ترکیب دارایی متنوعی که در صندوق های با درآمد ثابت شاهد هستیم، امکان سودآوری هم بالاتر است. در عین حال به دلیل نوع سرمایه گذاری این صندوق ها و قوانین سازمان بورس در مورد آنها، ریسک پایینی دارند و محل مطمئن و امنی برای سرمایه گذاران به شمار می آیند.

سرمایه گذاری آنلاین در صندوق های با درآمد ثابت

با پیشرفت صنعت فینتک در سالهای اخیر امکان سرمایه گذاری آنلاین و سریع در صندوق های با درآمد ثابت از طریق اپلیکیشن های مالی فراهم شده است. در حال حاضر معامله آنلاین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن سیگنال ایجاد شده است و بیشترین تعداد صندوق های سرمایه گذاری در بستر سیگنال قرار دارد.

با ورود به سامانه معاملات صندوق های سرمایه گذاری (رسام) با یک بار ثبت نام می توان همه صندوق های سرمایه گذاری موجود در سامانه را خرید و فروش کرد. /سیگنال

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX
نظرات کاربران
سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر