معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
خلاصه اخبار

صندوق های سرمایه گذاری از جمله ابزارهای پر بازده و در عین حال پر ریسک می باشند. در همین راستا در این مطلب به معرفی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر خواهیم پرداخت.

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر در تاریخ 17/07/1390 ضمن دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یک صندوق درآمد ثابت فعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات کلی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

نوع صندوق: با درآمد ثابت
آغاز فعالیت:1390/07/17
مدیر: تامین سرمایه تمدن
مدیر ثبت: تامین سرمایه تمدن
شناسه ملی: 10320673174
متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار
مدیر سرمایه گذاری: عظیم ثابت، یحیی پروانی، پرویز فاتح
حسابرس: رازدار
ضامن نقدشوندگی: بانک شهر
عمر صندوق: 2711 روز
تلفن: 021-88659625
سایت صندوق: http://ganjinehzarinshahr.com

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر از زمان تاسیس در سال 1390 با خالص ارزش دارایی­های 5/5 میلیارد تومان فعایت خود را آغاز کرد و بعد از گذشت 7 سال با جذب سرمایه بسیار بالایی که داشته، هم اکنون خالص ارزش دارایی­های آن 27/6 هزار میلیارد تومان است و در این زمینه جایگاه اول را در بین صندوقهای سرمایه گذاری از آن خود کرده است. رتبه دوم با اختلاف متعلق به صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی با خالص ارزش دارایی 16/4 هزار میلیارد تومان است.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
نمودار قیمت صدور، ابطال و آماری صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر از ابتدای تاسیس تا کنون

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به دلیل اختصاص عمده سرمایه خود به دارایی های با درآمد ثابت، عمدتا از فشار تورمی افزایش قیمت ها بی بهره اند اما همین ویژگی منفی شاید باعث شود در شرایط رکودی بهترین گزینه سرمایه گذاری برای حفظ اصل سرمایه باشند. بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر در طول دوران فعالیت، سالانه نزدیک به 20 درصد بوده و در یک سال گذشته نیز بازدهی 20/51 درصدی داشته است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
سپرده بانکیاوراق مشارکتسایر دارایی­هاسایر سهامپنج سهم با بیشترین وزن
% 67/1 % 17/5 % 0/6 % 7/5 % 7/4

صندوق های درآمد ثابت بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار باید حداقل 80 درصد از سرمایه خود را در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند.

سهم صنایع در ترکیب دارایی های صندوق

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مجاز به تخصیص حداکثر 15 درصد از دارایی خود به سهام (شامل سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله) می باشند. در حال حاضر سیاست صندوق گنجینه زرین شهر اختصاص 14/9 درصد از دارایی های خود به سبد سهام بوده است که سهم هر صنعت در قالب نمودار و جدول آمده است.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
فلزات اساسیاستخراج کانه ­های فلزیفرآورده های نفتیمحصولات شیمیاییداروییسایر صنایع
% 3/77 % 4/27 % 2/91 % 1/47 % 8/08 % 1/94

ارزش خالص دارایی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

ارزش خالص دارایی صندوق گنجینه زرین شهر از 28/9 هزار میلیارد تومان در اسفند ماه 1396 به 27/6 هزار میلیارد تومان در اسفند ماه 1397 افت کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.