آشنایی با صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار (13 اسفند ماه)

آشنایی با صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار (13 اسفند ماه)
خلاصه اخبار

صندوق های سهامی بهترین گزینه ی سرمایه گذاری برای افراد ریسک پذیر در شرایط تورمی است. امروز به معرفی بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری سهامی مشترک نوید انصار می پردازیم.

صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار در تاریخ  1391/12/23ضمن دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد.

نکته مهم) کلیه اعداد و ارقام مطرح شده در تاریخ نگارش این مطلب (13/12/1397) یا تاریخ منبع آن اعتبار دارد و نباید بعنوان معیار سرمایه گذاری شما قرار گیرد.

اطلاعات کلی صندوق

نوع صندوق: سهامی
آغاز فعالیت: 1391/12/23
مدیر: کارگزاری بانک انصار
مدیر ثبت: شرکت کارگزاری بانک انصار
شناسه ملی: 10320855210
متولی: سبدگردان نوین نگر آسیا
مدیر سرمایه گذاری: احمد کاظمی مرگاوی 
حسابرس: داریاروش
ضامن نقد شوندگی: بانک انصار
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 2182 روز
تلفن: 021-22012895
سایت صندوق: https://parsgostarfund.com

صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار از زمان تاسیس تا کنون، طی نزدیک به 6 سال فعالیت، توانسته است بازدهی 227/69 درصدی را به ثبت برساند؛ که البته عمده این سورآوری مربوط به شرایط تورمی  حاکم بر اقتصاد کشور و یک سال گذشته است. تنها در یک سال گذشته بازدهی این صندوق 107/64 درصد بوده و در بین پربازده­ترین صندوقهای سرمایه­گذاری، جایگاه سوم را از آن خود کرده است. در ادامه عملکرد این صندوق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می­دهیم.

عملکرد صندوق

قیمت واحد صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار

عملکرد این صندوق در طی 6 سال گذشته نشان می­دهد که چه در دوران رکود اقتصادی و نرخ تورم پایین و چه در شرایط تورمی، عملکرد نسبتا خوبی داشته است. البته بازدهی صندوق در دوران رکود اقتصادی به دلیل سهامداری در شرکتهای بورسی نسبت به صندوقهای با درآمد ثابت کمتر بوده اما در شرایط تورمی اقتصاد کشور عملکرد بهتری داشته و بازدهی آن نسبت به شاخص کل بورس تهران بیشتر بوده است.

مقایسه بازدهی صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار و شاخص کل در یک سال گذشته

همانطور که در نمودار فوق نشان داده شده است، در یک سال گذشته بازدهی صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار نسبت به شاخص بورس تهران 56 درصد بالاتر بوده است.

ترکیب دارایی صندوق

ترکیب دارایی صندوق مشترک نوید انصار

همانطور که در نمودر ترکیب دارایی صندوق مشاهده می­شود بعد از سهام، عمده دارایی صندوق اوراق با درآمد ثابت می­باشد. همچنین در پورتفوی سهامی صندوق عمده دارایی، به ترتیب در محصولات شیمیایی، استخراج کانه­های فلزی، شرکتهای چند رشته ای صنعتی و فرآورده­های نفتی سرمایه گذاری شده است.

سهم صنایع در سبد دارایی صندوق

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.