معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان
خلاصه اخبار

در گزارش پیش رو به معرفی صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان و بررسی بازده آن در ادوار گذشته خواهیم پرداخت.

لوتوس پارسیان یکی از انواع صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت است. سیگنال در رابطه با این صندوق سرمایه گذاری گزارش می‌دهد:

معرفی صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان از جمله صندوق‌های با درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود میباشد که تحت نظارت سازمان بورس به ثبت رسیده است. مواعد پرداخت سود در این صندوق به صورت ماهانه است و تاریخ اعمال سود صندوق، ۲۵ام هر ماه می‌باشد.

مدیر صندوق بر طبق امیدنامه، حداکثر تا 2 روز کاری بعد از اعمال سود، مجاز به واریز سود متعلقه به حساب سرمایه‌گذاران می‌باشد اما با توجه به روال کاری صندوق، ظرف مدت یک روز کاری به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار(سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی‌های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان گواهی سرمایه‌گذاری دریافت می‌کنند.

قابل ذکر است صدور واحد سرمایه‌گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی‌های روز بعد از ارائه درخواست صورت می‌گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذران حداکثر ٧ روز پس از ارائه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

ارکان صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

مدیر صندوق تامين سرمايه لوتوس پارسيان
مدیران سرمایه گذاری مجتبی جهانگيری، مارال طریحی، منا شوریه
ضامن نقدشوندگی بانك پارسيان
حسابرس موسسه حسابرسی شاخص اندیشان
متولی موسسه حسابرسی بهراد مشار

معرفی مدیر صندوق

تامین سرمایه لوتوس پارسیان از سال ۱۳۹۰ تاسیس شده و آغاز به فعالیت کرده است. لوتوس پارسیان به عنوان شرکتی نوآور و خلاق، باهدف حداکثر سازی سود سهام‌داران، ایجاد ثبات درآمدی و فضای بی‌بدیل حرفه‌ای در صنعت بانکداری سرمایه‌گذاری در کنار پیشتازی در ارائه خدمات تامین مالی و سرمایه‌گذاری به فعالیت می‌پردازد.

تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان نهاد مالی “فرصت ساز” خود را موظف به رعایت اخلاق حرفه‌ای، موازین شرعی و قوانین و مقررات در ارائه خدمات به مشتریان می‌داند. سلامت کاری، ارائه خدمات حرفه‌ای، برقراری روابط بلندمدت با مشتریان، سهامداران و حتی رقبا از اصول جدایی‌ناپذیر فعالیت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است.

خالص ارزش دارایی (میلیارد ریال) 111,024
دوره پرداخت سود ماهانه
تاریخ آغاز فعالیت 1391/07/18

مشخصات صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

نوع صندوق:با درآمد ثابت
آغاز فعالیت:1391/07/18
شناسه ملی: 10320823442
مدیر ثبت: تامين سرمايه لوتوس پارسيان
ضامن نقد شوندگی:بانک پارسیان
ضامن سودآوری:ندارد
عمر صندوق:2378 روز (6 سال و 6 ماه)
تلفن:021-88626363
سایت صندوق: http://parsianlotusfund.ir/
سایت اختصاصی صندوق در رسام: http://parsianlotusfund.rasamfunds.com/

ترکیب دارایی یکسال گذشته صندوق بصورت نمودار زیر است:

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان

رتبه بندی صندوق به لحاظ اندازه در تاریخ بیستم فروردین ماه 1398 عبارتست از:

دربین کل صندوق ها 4
دربین صندوق های هم گروه 4

همچنین بازده صندوق در ادوار گذشته به صورت جدول زیر است:

بازده ماهانه 1.56%
بازده فصلی 5%
بازده سالیانه 19%

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.