معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت
خلاصه اخبار

صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت یکی از انواع صندوق های سهامی است که در این مطلب به معرفی و بررسی بازده آن در ادوار گذشته خواهیم پرداخت.

به گزارش سیگنال، صندوق سرمایه گذاری فیروزه موفقیت با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می‌گیرد.

سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت، پرداخت وجوه سرمایه گذاران حداکثر هفت روز پس از ارائه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

ارکان صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت

مدیر صندوق کارگزاری فیروزه آسیا
مدیران سرمایه گذاری فرزانه هاشم لو, امیرمحمد خدیوی, مجید علی فر
ضامن نقدشوندگی سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان
حسابرس سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران
متولی موسسه حسابرسی آگاهان و همکاران

معرفی مدیر صندوق

شرکت کارگزاری فیروزه آسیا با نام پیشین “معین سهم” فعالیت خود را آغاز نموده و با بیش از 16 سال سابقه در بازار سرمایه یکی از پرسابقه ترین شرکتهای کارگزاری در ایران محسوب می گردد. کارگزاری فیروزه آسیا در اسفند 1389 توسط شرکت سرمایه گذاری فیروزه و بیمه آسیا خریداری شد که این آغاز دوره جدید حیات شرکت می باشد. در شهریور سال 1390 به نام شرکت کارگزاری فیروزه آسیا تغییر نام داد. این شرکت در آبان ماه 1390 موفق به کسب گواهی نامه های بین المللی EFQM و Six Sigma در دامنه کاربرد “ارائه خدمات واسطه گری مالی” شد. سرمایه ثبت شده فعلی شرکت 31 میلیارد  ريال می باشد. در حال حاضر شرکت کارگزاری فیروزه آسیا قادر به ارائه خدمات ذیل می باشد:

  • معاملات اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس
  • ارائه خدمات ویژه تحلیلی به مشتریان
  • ارائه دهنده یکی از پیشرفته ترین سامانه های معاملات بر خط در بورس اوراق بهادار
  • ثبت سفارش الکترونیکی

مشخصات صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت

خالص ارزش دارایی (میلیارد ریال) 511
دوره پرداخت سود ندارد
تاریخ آغاز فعالیت 1389/05/24

میانگین ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت در یکسال گذشته

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری فیروزه موفقیت

رتبه بندی صندوق از لحاظ اندازه در تاریخ 97/12/11

در بین کل صندوق ها 60
در بین صندوق های هم گروه 6

بازده صندوق در ادوار گذشته

بازده ماهانه 1.4%
بازده فصلی 12%
بازده سالیانه 62%

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.