پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت ماه 1398)

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب سیگنال پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را در هفته منتهی به 1398/02/13 مورد بررسی قرار می‌دهد.

صندوق سرمایه‌گذاری “مشترک صبای هدف” در هفته گذشته با ثبت بازده 2.3 درصد بیشترین میزان بازدهی را در بین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت کسب کرد. بازدهی یک سال اخیر این صندوق نیز حدود 35.3 درصد بوده است. صندوق “مشترک صبای هدف” هفته گذشته نیز پربازده‌ترین صندوق هفته بود. یکی از دلایل آن این است که خالص ارزش دارایی این صندوق به نسبت خالص ارزش دارایی سایر صندوق‌ها بسیار ناچیز است به طوری که خالص ارزش دارایی آن در تاریخ این گزارش 105 میلیارد ریال می‌باشد. همچنین این صندوق با وجود این‌که از نوع با درآمد ثابت می‌باشد، نزدیک به 22 درصد دارایی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کرده است و از این طریق توانسته است به چنین بازدهی‌هایی دست پیدا کند. صندوق‌ سرمایه‌گذاری ” با درآمد ثابت کوثر یکم” با کسب 2.2 درصد بازدهی در رتبه دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق ” ارزش آفرینان دی” با 1.5 درصد بازدهی کسب کرده است.

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت بادرآمد‌ثابت هفته منتهی‌به 1398/02/13 آورده شده است: (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری)

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک صبای هدف 2.3% 35.3% 105 سبدگردان هدف
2 با درآمد ثابت کوثر یکم 2.2% 26.0% 56,265 کارگزاری آبان
3 ارزش آفرینان دی 1.5% 21.0% 47,187 کارگزاری بانک دی
4 ثابت نامی مفید 1.0% 20.3% 931 سبدگردان انتخاب مفید
5 یکم کارگزاری بانک کشاورزی 0.8% 20.0% 155,579 کارگزاری بانک کشاورزی

در نمودار زیر بازده پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد‌ثابت هفته منتهی‌به 1398/02/13 با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت ماه 1398)

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.