صعود سهام؛ ریزش ارز و طلا

صعود سهام؛ ریزش ارز و طلا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته انها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند اتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند. بورس در اوج تاریخی شاخص […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته انها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند اتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

بورس در اوج تاریخی

شاخص کل بورس تهران در اخرین معاملات تیر ماه با حضور پررنگ خریداران مواجه شد و ضمن صعود دوباره به قله ۲۵۳ هزار واحد، بازده ماهانه حدود هشت درصدی را رقم زد.

اگرچه در میانه این ماه بازار نگران اصلاح قیمت‌ها بود؛ اما طی روزهای پایانی با انتشار فزاینده صورت‌های مالی فصل بهار شاهد موج جدید تقاضا به ویژه در سهم‌های کالایی بودیم.

همزمان، در سهم‌هایی که با قدرت پول‌های سیال، فراتر از ظرفیت‌های عملیاتی خود رشد کرده بودند اصلاح محدودی رقم خورد تا عدم تناسب بازدهی در بازار تا حدودی تعدیل شود و شاخص کل بخشی از جاماندگی خود از نماگر هم‌وزن را جبران کند.

سقوط دلار در ثلث اول تابستان

بازار ارز معاملات تیرماه را با ریزش ۸٫۶ درصدی به پایان برد و در اخرین روز کاری این ماه با رشد ۲۰ تومانی روی عدد ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان جا خوش کرد.

این بیشترین افت ماهانه شاخص ارزی کشور از اذر سال قبل بود.

دلار که در همان روزهای ابتدایی تیر ماه توانسته بود تا مرز ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان پیش برود، در ادامه با حضور موثر بازارساز روند نسبتا باثباتی را تجربه کرد.

سپس با هجوم فروشندگان در هفته قبل سنگین‌ترین افت خود را از پاییز پارسال به ثبت رساند و تا کف ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان تنزل کرد.

با وجود این، در دو روز اخیر ضمن بازگشت به کانال ۱۲ هزار تومانی زیان خود را کاهش داد.

نوسان دلاری سکه

هر سکه طرح جدید در یک ماه گذشته همراه با دلار به نوسان پرداخت و در اخرین روز کاری تیر ماه با رشد ۲۰ هزار تومانی به ارتفاع چهار میلیون و ۲۲۰ هزار تومانی دست یافت.

فلز زرد در یک ماه اخیر افت بیشتری از دلار ثبت کرد.

سکه‌ که به سقف چهار میلیون و ۷۰۵ هزار تومانی رسیده بود در روزهای پایانی تیر ماه با وجود حمایت طلای جهانی همراه با ریزش‌های پی‌درپی دلار، کاهش ۷۳۵ هزار تومانی را ثبت کرد و پس از شش ماه به کانال سه میلیون تومانی سقوط کرد.

با وجود این در اخرین روزهای این ماه سکه با صعود دوباره دلار توانست ۲۵۰ هزار تومان از کف فاصله بگیرد و وارد کانال چهار میلیونی تومانی شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.