کوین بیس خدمات پرداخت کریپتو در هند را متوقف کرد

کوین بیس خدمات پرداخت کریپتو در هند را متوقف کرد

بزرگترین صرافی آمریکا برخی از خدمات پرداخت را در صرافی هندی تازه راه اندازی شده خود به دلیل فشار تنظیم کنندگان پرداخت محلی به حالت تعلیق درآورد.

بزرگترین صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده، Coinbase، تنها سه روز پس از راه اندازی در شبه قاره آسیای جنوبی، خدمات پرداخت را از طریق واسط پرداخت های متحد (UPI) در پلتفرم خود برای کاربران هندی متوقف کرد.

UPI پورتال پرداختی است که توسط شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) اداره می شود، که سفارشات خرید در خدمات هند کوین بیس را تسهیل می کند. صرافی قبلاً اطلاعات روش پرداخت خود را در وب سایت خود برای کاربران هندی به روز کرده است، که از کاربران می خواهد برای سفارش فروش، سرویس پرداخت فوری (IMP) را امتحان کنند.

NPCI یک بخش ویژه از بانک مرکزی هند (RBI)، زیر نظر وزارت دارایی است.

NPCI در بیانیه‌ای در ۷ آوریل گفت که جایگاه قانونی هیچ صرافی رمزارزی را که از رابط پرداخت‌های متحد (UPI) RBI استفاده می‌کنند، حتی پس از اعلام انتشار خدمات Coinbase به رسمیت نمی‌شناسد. انگیزه تعلیق ممکن است از این نظر ناشی شده باشد:

با اشاره به برخی گزارش‌های رسانه‌ای درباره خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از UPI، شرکت پرداخت ملی هند می‌خواهد توضیح دهد که ما از هیچ صرافی رمزنگاری با استفاده از UPI آگاه نیستیم.

به نظر نمی رسد کاربران هندی Coinbase از تعلیق ناگهانی سرویس ناراحت باشند. یکی از بنیانگذاران کانال یوتیوب Crypto India، آدیتیا سینگ، در 11 آوریل به 210000 دنبال کننده خود در توییتر نوشت:

“این جدید نیست، صرافی های هندی نیز از سال 2018 با مشکلات خدمات پرداخت مواجه شده اند.”

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.