صرافی هوبی گلوبال دیگر نمی‌تواند در مالزی فعالیت کند

صرافی هوبی گلوبال دیگر نمی‌تواند در مالزی فعالیت کند

کمیسیون اوراق بهادار کشور مالزی در روز دوشنبه از صرافی ارز دیجیتال هوبی گلوبال (Huobi Global) خواست که فعالیت خود را در این کشور متوقف کند. مالزی می‌خواهد این صرافی و مدیر اجرایی آن، لئون لی (Leon Li) را به دلیل راه‌اندازی یک صرافی دارایی دیجیتال ثبت‌نشده برکنار کند. کمیسیون اوراق بهادار کشور مالزی از کاربران این پلتفرم هم خواسته است که فوراً معاملاتشان را متوقف کنند، تمام دارایی‌هایشان را پس بگیرند و حساب‌هایشان را ببندند.

قانون‌گذاران از هوبی گلوبال خواسته‌اند تا از انتشار یا ارسال هر تبلیغی برای سرمایه‌گذاران مالزیایی از طریق ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی خودداری کند. علاوه بر این، صرافی هوبی گلوبال باید وب‌سایت و اپلیکیشن خود را در پلتفرم‌هایی از جمله اپ‌استور و گوگل‌پلی غیرفعال کند.

هوبی در توافق‌نامه خود اعلام کرده است که کاربران ۹ کشور از جمله چین، آمریکا و سنگاپور از استفاده از سرویس‌های این شرکت منع شده‌اند و کاربران ۱۳ حوزه قضایی از جمله انگلستان، نیوزیلند و چین نمی‌توانند از خدمات آن در بازار مشتقات استفاده کنند. این صرافی در ماه فوریه هم (بهمن ۱۴۰۱) اعلام کرد که نمایندگی خود در قاره آسیا را از کشور سنگاپور به هنگ‌کنگ منتقل می‌کند و تعداد شعب خود در این منطقه را از ۵۰ به ۲۰۰ شعبه افزایش می‌دهد.

داده‌های وب‌سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که حجم معاملات روزانه صرافی هوبی به بیشتر از ۳۶۶ میلیون دلار می‌رسد و سومین صرافی بزرگ بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. از طرفی، قانون‌گذاران کشور مالزی هم معمولاً همه تخلفات احتمالی را بسیار جدی می‌گیرند. آن‌ها در سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۱۷۷۳ ماینر بیت کوین را مجازات کردند و رسماً از پذیرش بیت کوین به‌عنوان ارز قانونی خود امتناع نمودند.

منبع: ‌Forkast و U.today

برچسب‌ها