صرافی سنگاپوری دراگون‌ اکس هک شد

صرافی سنگاپوری دراگون‌ اکس هک شد
خلاصه اخبار

صرافی دراگون‌اکس (DragonEx) واقع در سنگاپور می‌گوید که تعداد نامشخصی از ارزهای دیجیتال آن هک شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، دراگو‌اکس روز یکشنبه ۲۴ مارس (۴ فروردین) بر روی کانال رسمی تلگرام خود این خبر را اعلام کرد که این صرافی در معرض یک حمله سایبری قرار گرفت و شاهد این بود که سرمایه‌های دیجیتالی متعلق به کاربران و صرافی «منتقل و دزدیده» شدند. هنوز هیچ اطلاعاتی از میزان و ارزش این خسارت ارائه نشده است.

در روز یکشنبه دراگون‌اکس به محض شناسایی این‌ نفوذ، پلتفرم خود را به صورت آف‌لاین درآورد و اظهار داشت که در حال ارتقای سیستم‌های خود بود. کمی بعدتر اعلام کرد که همچنان بر روی تعمیرات سیستم کار می‌کند و در نهایت افشا کرد که این صرافی در روز قبل هک شد.

دراگون‌اکس در اطلاعیه تلگرام خود در روز دوشنبه گفت: بخشی از دارایی‌ها بازگردانده شدند و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا مابقی دارایی‌ها به سرقت رفته را نیز برگردانیم.


این صرافی در ادامه گفت که چند دستگاه قضایی از جمله استونی، تایلند، سنگاپور و هنگ کنگ را در رابطه با این حمله مطلع کرده است و افزود:

ما به ماموران پلیس کمک می‌کنیم تا تحقیقات خود را انجام دهند. تمام سرویس‌ها و خدمات پلتفرم بسته خواهند بود و وضعیت بازیابی دقیق دارایی‌های از دست رفته در عرض یک هفته اعلام خواهد شد. دراگن‌اکس مسئولیت خسارات وارد شده به کاربران را به عهده خواهد گرفت.

در اطلاع رسانی در رابطه با هک این صرافی، امروز کانال تلگرام آن آدرس‌های کیف پول ۲۰ ارز دیجیتالی را که ظاهرا وجوه دزدیده شده به آن منتقل شدند را منتشر کرد. این لیست شامل ۵ ارز دیجیتال برتر بازار سرمایه است: بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، لایت کوین (LTC) و ایاس (EOS) و همچنین ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT) که ۶ آدرس مقصد برای آن مقرر شده بود.

این صرافی اظهار داشت:

ما مصرانه و صمیمانه از صرافی‌های همکار خود و دیگر قدرت‌های این صنعت درخواست کمک داریم . لطفا به ما کمک کنید تا دارایی‌ها را بررسی و ردیابی کرده و دارایی‌ها و جریان نقل و انتقالات آن‌ها را متوقف کنیم.

مدیر کانال تلگرام این صرافی همچنان افزود دارایی‌های به سرقت رفته که توسط هکرها به صرافی‌های Huobi و gate.io منتقل شده‌اند مسدود شده‌اند.