صرافی بیترکس خدمات خود را برای ۳۱ کشور متوقف می کند!

صرافی بیترکس خدمات خود را برای ۳۱ کشور متوقف می کند!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، بیترکس اینترنشنال (Bittrex International) واحد بین المللی صرافی ارز دیجیتال بیترکس، اقدامات و خدمات خود در ونزوئلا و ۳۰ کشور دیگر را متوقف خواهد کرد. اقدامی بدون دلیل مشخص بیترکس اینترنشنال در ایمیلی به مشتریان ونزوئلایی خود اعلام کرد که دسترسی به حساب و معاملات کاربران را […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بیترکس اینترنشنال (Bittrex International) واحد بین المللی صرافی ارز دیجیتال بیترکس، اقدامات و خدمات خود در ونزوئلا و ۳۰ کشور دیگر را متوقف خواهد کرد.

اقدامی بدون دلیل مشخص

بیترکس اینترنشنال در ایمیلی به مشتریان ونزوئلایی خود اعلام کرد که دسترسی به حساب و معاملات کاربران را از تاریخ ۲۹ اکتبر (۷ مهر) متوقف خواهد کرد و از آنها درخواست کرد که سرمایه های خود در این صرافی را قبل از تاریخ مورد نظر برداشت کنند.

طبق گزارش اخیر، پلتفرم معاملات بین المللی بیترکس بدون اعلام دلیل مشخص، به تمام کاربران خود در کشور ونزوئلا اعلام کرد که خدمات خود برای کاربران این کشور را متوقف خواهد کرد.

ممنوعیت استفاده از خدمات بیترکس برای ۳۱ کشور

طبق اطلاعات به دست آمده توسط کوین تلگراف، کاربران ونزوئلایی تنها کاربرانی نیستند که باید استفاده از خدمات بیترکس را متوقف کنند. این شرکت تایید کرد که ارائه خدمات برای ۳۱ کشور نظیر افغانستان، مصر، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهور دموکرات کنگو، ساحل عاج، تونس، اتیوپی، اوگاندا و یمن را متوقف خواهد کرد.

ونزوئلا و ارزهای دیجیتال

طبق گزارش های پیشین، ونزوئلا به منظور گریز از تحریم های آمریکا بر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز نظیر بیت کوین متمرکز و متکی شده است. ارز دیجیتال با پشتوانه نفت ونزوئلا به اسم پترو (PTR) نیز برای دسترسی به امور مالی بین المللی و دور زدن تحریم ها طراحی شده بود.

در اوایل ماه سپتامبر، با افزایش ۴۸ درصدی حجم معاملات در صرافی غیرمتمرکز لوکال بیت کوینز، حجم معاملات بیت کوین در ونزوئلا به رکورد تازه ای دست یافت. در تاریخ ۱ اکتبر، دو شرکت ونزوئلایی با یکدیگر همکاری کرده اند تا کارت اعتباری ارز دیجیتال و سیستم نقطه فروشی با پشتیبانی از بیت کوین، اتر، دش و پترو عرضه کنند.

روز گذشته، صرافی ارز دیجیتال آمریکایی پولونیکس اعلام کرد در صدد جدایی از شرکت مادر خود، سرکل (circle) می‌باشد تا صرافی جدیدی تاسیس کند که معاملات مشتریان آمریکایی را پشتیبانی نخواهد کرد.

صرافی بیترکس و حساب افراد ایرانی

صرافی بیترکس چندین سال پیش طی اقدامی بی خبر حساب تمام افراد ایرانی را مسدود کرد، بدون اینکه حتی به آنها اجازه برداشت پول بدهد. این اقدام صرافی بیترکس مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت، زیرا این صرافی پیش از مسدود سازی حساب ها باید به کاربران فرصت خروج سرمایه را می داد. از آن زمان تا به حال امکان برداشت سرمایه ایرانی ها وجود ندارد و سرمایه کاربران نزد این صرافی باقی مانده است. به نظر می رسد این صرافی آمریکایی، روش نرم تری را پیش گرفته است و تنها افراد ایرانی هستند که گرفتار بی عدالتی این صرافی شده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.