صداوسیما از بودجه ۱۴۰۰ چه سهمی دارد؟

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

بر اساس جدول اعلام شده برای بودجه کل کشور در سال 1400، بودجه مصوب نهایی سازمان صداوسیما در سال 99، مبلغ 1915 میلیارد تومان بوده است.

جزئیات این بودجه برای تولید برنامه‌های مختلف در سال 1400 شامل مواردی چون تولید و پخش برنامه برای صداوسیمای مراکز استانی، تولید و تامین برنامه در بستر فضای مجازی و شبکه‌های تعاملی، تولید و پخش سیمای سراسری و همچنین صدای سراسری است.

برنامه گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای برون مرزی و تولید، تامین، پخش، خبر، گزارش‌ها و مستندات خبری هم در جزییات این بودجه گنجانده شده است.

ضمن اینکه سازمان صداوسیما همانند وزارت ورزش مکلف شده است که درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را نزذ خزانه داری کشور واریز کند که این وجه به نسبت 30 به 70 به ترتیب در اختیار وزارت ورزش و صداوسیما قرار می گیرد.

در بودجه پیشنهادی سال 1400 همچنین به دولت اجازه داده شده است که در صورت مجوز از مقام معظم رهبری، تا سقف 150 میلیون یورو از منابع ورودی سال 1400 صندوق توسعه ملی را به صورت تسهیلات ارزی یا تضمین دولت، برای توسعه کمی و کیفی برنامه های تولیدی، پویانمایی، مستند، فیلم و سریال در اختیار صداوسیما قرار دهد.