صادرکنندگان فلزات اساسی از تحریم‌های آمریکا عبور می‌کنند

صادرکنندگان فلزات اساسی از تحریم‌های آمریکا عبور می‌کنند
خلاصه اخبار

نائب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان این که تحریم فلزات ایران موضوع جدیدی نیست گفت: صادرکنندگان فلزات اساسی و مواد معدنی طی سال های مختلف با این تحریم ها به اشکال مختلف مقابله کرده اند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ قدیر قیافه با تاکید براینکه طی 40 سال گذشته دولت و فعالان اقتصادی یاد گرفته اند که از تحریم ها عبور کنند، افزود: هنگامی که ترامپ از برجام خارج شد در مهلتی 90 روزه تجارت تمامی فلزات اساسی ایران را مورد تحریم قرار داد.

وی همچنین اظهارداشت: تحریم اخیر آمریکا موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز این کشور قصد تحریم بخش فلزات اساسی ایران را داشته است.

نائب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ضمن اشاره به اینکه تحریم های آمریکا بی تاثیر نیست، ادامه داد: صادرکنندگان فلزات اساسی و مواد معدنی طی سال های مختلف با این تحریم ها به اشکال مختلف مقابله کرده اند.

وی با اعلام این مطلب که در حوزه معدنی و صنایع معدنی مشتریان متفاوتی وجود دارد، گفت: شرکت های کوچک، متوسط و گاهی بزرگ در حوزه مزبور فعالیت می کنند علاوه براین در کشورهای هدف صادراتی خریداران هم شرکت های کوچک و متوسط هستند بنابراین تحریم نمی تواند اثر بسیاری داشته باشد.

قیافه با بیان اینکه بخش عمده‌ای از صادرات صنایع معدنی و فولاد ایران به کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، آذربایجان و ازبکستان و غیره صورت می ‌گیرد، افزود: در حوزه سنگ آهن و مواد معدنی چین و کشورهای جنوب آسیا مشتریان ایران هستند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های کوچک و متوسط چین و کشورهای جنوب آسیا به ویژه شرکت های فعال در حوزه سنگ آهن، مواد معدنی و فلزات اساسی به طور مستقیم با آمریکا تجارت ندارند، یادآورشد: با وجود این در صادرات محصولات مدنظر، صادرکنندگان ایرانی به شدت دست و پا بسته نیستند.

منبع: tasnimnews.com