صادرکنندگان برزیلی نفس راحت کشیدند

صادرکنندگان برزیلی نفس راحت کشیدند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دیاس توفولی، عالی‌ترین مقام قضایی برزیل پنج شنبه گذشته تصمیم شرکت نفت دولتی برزیل، ‌پتروبراس را مبنی بر عدم فروش سوخت به این دو کشتی ایرانی رد کرد و حکم داد که به این کشتی‌ها سوخت‌رسانی شود. سیاست بی‌طرفی برزیل از زمان به قدرت رسیدن بولسونارو، رییس جمهور جدید […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دیاس توفولی، عالی‌ترین مقام قضایی برزیل پنج شنبه گذشته تصمیم شرکت نفت دولتی برزیل، ‌پتروبراس را مبنی بر عدم فروش سوخت به این دو کشتی ایرانی رد کرد و حکم داد که به این کشتی‌ها سوخت‌رسانی شود.

سیاست بی‌طرفی برزیل از زمان به قدرت رسیدن بولسونارو، رییس جمهور جدید این کشور دستخوش تغییر شده است و یکی از نخستین تصمیمات وی همراهی با آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است. سیاست دولت فعلی برزیل، شرکت‌های برزیلی که به بازارهای خاورمیانه وابسته هستند را عصبانی کرده است اما رویدادهای چند روز اخیر نگرانی آنها را تشدید کرده بود.

شرکت نفتی دولتی پتروبراس به دلیل ریسک تحریم‌های آمریکا از تامین سوخت برای کشتی‌های ایرانی که بیش از یک ماه بود در بندر پاراناگوآ در حدود ۴۵۰ کیلومتر جنوب سائوپائولو معطل بودند، اجتناب کرده بود.

ایران چهارمین واردکننده بزرگ کالاهای کشاورزی برزیل است و یک سوم از کل صادرات ذرت برزیل را خریداری می‌کند. خاورمیانه ۷.۲ میلیارد دلار یا معادل ۸.۵ درصد از صادرات کشاورزی برزیل را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده بود.

سرگیو مندس، مدیرکل گروه صادرات کشاورزی Anec در مصاحبه تلفنی به بلومبرگ گفت: حل این مسئله، خبر خوبی برای ما بود. عمده تولید غلات برزیل به آسیا و خاورمیانه صادر می‌شود و روابط تجاری ارتباطی با سیاست ندارند.

سید علی سقائیان، سفیر ایران در برزیل، به مقامات برزیلی اعلام کرده بود که اگر این کشور آمریکای جنوبی اجازه ندهد کشتی‌های ایرانی سوخت‌گیری مجدد داشته باشند ایران می‌تواند به راحتی فروشندگان دیگری برای ذرت، سویا و گوشت پیدا کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.