صادرات نفت ونزویلا 5/ 17 درصد کاهش یافت

صادرات نفت ونزویلا 5/ 17 درصد کاهش یافت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت نفت دولتی ونزوئلا و شرکای آن ماه گذشته در کل ۹۳۲ هزار و ۸۸۷ بشکه در روز نفت خام و محصولات پالایش شده صادر کردند که در این میان ۳۵ محموله به آسیا فرستاده شد، در حالی که در ماه ژوئن ۴۰ محموله به این مقاصد […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت نفت دولتی ونزوئلا و شرکای آن ماه گذشته در کل ۹۳۲ هزار و ۸۸۷ بشکه در روز نفت خام و محصولات پالایش شده صادر کردند که در این میان ۳۵ محموله به آسیا فرستاده شد، در حالی که در ماه ژوئن ۴۰ محموله به این مقاصد فرستاده شده بود.این شرکت در سه ماه دوم سال جاری تولید نفت خود را تغییر داد و بیشتر یک درجه از نفت خام سنگین را با نام «مری» که مورد علاقه مشتریان آسیایی است تولید کرد. در همین زمان، تولید نفت خامی را که توسط پالایشگاه‌های آمریکا قبل از اعمال تحریم‌ها خریداری می‌شد، متوقف کرد. این تغییر باعث افزایش صادرات ونزوئلا در ماه ژوئن پس از سقوط آن در ماه مه‌ شد. ونزوئلا در ماه مه ‌۸۷۵ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که پایین‌ترین حد آن در سال بود. برنامه صادرات شرکت نفت ونزوئلا در ماه جولای نشان می‌دهد تنها پنج شرکت مستقیما نفت این کشور را می‌خرند در حالی که در فوریه ۹ شرکت خریدار نفت ونزوئلا بودند. مشتریان کمتر به معنای محموله‌های بیشتر برای متحدان نزدیک ونزوئلا است. روس‌نفت، شرکت انرژی دولتی روسیه بیش از ۴۶ درصد محموله‌های نفتی این کشور را در ماه گذشته دریافت کرده است. در مجموع ۴۳۲ هزار بشکه در روز نفت خام هم به مشتریان نهایی در آسیا فروخته شده است. طبق قراردادهایی که بین شرکت روس‌نفت و شرکت نفت دولتی ونزوئلا برای پرداخت وام به‌صورت نفت بسته شده، مقدار نفتی که روس‌نفت از ونزوئلا دریافت می‌کند نسبت به آغاز اعمال تحریم‌ها دو برابر شده است.صادرات به چین هم در ماه گذشته همچنان بالا بود و ۶۰ درصد حجم محموله‌های نفتی ونزوئلا را تشکیل می‌داد. مشتریان هندی و اروپایی خرید نفت خام از ونزوئلا را کاهش داده‌اند. کوبا ۶ درصد صادرات ونزوئلا را در جولای دریافت کرد که تقریبا ۵۷ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز می‌شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.