صادرات نفت عربستان کاهش یافت

صادرات نفت عربستان کاهش یافت
خلاصه اخبار

تهران – ایرنا – گزارش های رسمی نشان از کاهش صادرات نفت خام عربستان به پایین ترین میزان خود از اکتبر ۲۰۱۷ (مهرماه/ ابان) ۹۶ دارد، بطوری که این میزان ماهانه سه درصد کاهش یافت و به ۶ میلیون و ۹۴۰ هزار بشکه رسیده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، براساس گزارش های رسمی، صادرات نفت خام سعودی در ماه می (اردیبهشت / خرداد) نسبت به ماه آوریل (فروردین / اردیبهشت ۹۸) روزانه ۲۴۰ هزار بشکه کاهش یافت.

میزان صادرات نفت عربستان در ماه آوریل ۷ میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه اعلام شده بود.

تولید نفت سعودی از این قاعده مثتثنی نبود و روزانه ۱۳۷ هزار بشکه کاهش یافت تا میزان تولید بزرگ ترین تولیدکننده نفت خام جهان به ۹ میلیون و ۶۷۰ هزار بشکه برسد، رقمی که در چهار سال گذشته پایین ترین میزان تولید را ثبت کرده است.

با وجود ادعای آمریکا در مورد اینکه عربستان قادر به جبران کمبود نفت ایران در بازارهای نفتی است، اما نتایج این گزارش نشان می دهد که سعودی ها نتوانستند در تولید نفت به رقم ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز برسند که برای آن برنامه ریزی کرده بودند و مورد توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بود.

اعضای اوپک و تولید کنندگان غیر عضو در یکصد و هفتاد و ششمین نشست خود که ۱۱ تیرماه پایان یافت، توافق کردند برای تثبیت قیمت‌ها و براساس توافق قبلی روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از تولید خود را کاهش دهند.

برچسب‌ها