صادرات نفت عربستان به آمریکا سقوط کرد

صادرات نفت عربستان به آمریکا سقوط کرد
خلاصه اخبار

صادرات نفت عربستان به آمریکا در ماه جاری میلادی ۱.۶ میلیون بشکه بوده که این رقم نسبت به صادرات ۵.۷۵ میلیون بشکه ای مدت مشابه سال قبل افت قابل توجهی داشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم  ، صادرات نفت خام عربستان به آمریکا به شدت رو به کاهش است. ارسال محموله های نفتی به آمریکا در ماه جاری تاکنون فقط 1.6 میلیون بشکه بوده است. این مقدار در مدت مشابه سال گذشته 5.75 میلیون بشکه بود .

در تمام ماه ژانویه، عربستان فقط 2.69 میلیون بشکه نفت خام به آمریکا صادر کرد. این کاهش پس از آن رخ داد که عربستان تصمیم گرفت تولید نفت خام خود را پایین بیاورد .
یک تحلیلگر نفتی گفت که صادرات نفت از عربستان به آمریکا حتی می‌تواند به صفر هم برسد ولی احتمال آن کم است .


اندی لیپو از شرکت نفت لیپو گفت:« احتمال صفر شدن صادرات نفت عربستان به گالف کوست آمریکا وجود دارد». اعضای عضو اوپک و تولید کنندگان غیر عضو آن احساس می‌کنند قیمت نفت خیلی پایین است و آنها هر کاری برای بازگرداندن تعادل به بازار انجام میدهند .
ولی پالایشگاه‌های وست کوست آمریکا انتخاب محدودی برای خرید نفت دارند، بنابراین حداقل بخشی از نفت عربستان به این پالایشگاه ها می رسد .


سال گذشته میانگین صادرات نفت خام عربستان به چین، یک میلیون بشکه در روز بود ولی تا پایان سه ماهه اول سال جاری احتمالاً به 1.5 میلیون بشکه در روز می رسد .
عربستان به شدت به دنبال سهم بیشتر بازار در دومین مصرف کننده بزرگ جهان است که برخلاف عربستان تولید اضافی نفت ندارد و برای تامین نیازش وابسته به واردات است .


کل صادرات عربستان در ماه آینده تا 7 میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد .کاهش 500 هزار بشکه ای تولید عربستان در روز ،بیشتر از سهم کاهش آن طبق توافق اوپک است .