صادرات ایران به کره و ترکیه ۸۲ درصد کاهش یافت

خلاصه اخبار

صادرات ایران به کره جنوبی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد و صادرات به ترکیه در مدت مشابه ۲۱ درصد کاهش یافته است. به گزارش سیگنال، به نقل از اقتصادنیوز، آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان می دهد که در شش ماهه نخست سال جاری ارزش صادرات ایران به کشور کره جنوبی ۸۴۴ […]

صادرات ایران به کره جنوبی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد و صادرات به ترکیه در مدت مشابه ۲۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش سیگنال، به نقل از اقتصادنیوز، آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان می دهد که در شش ماهه نخست سال جاری ارزش صادرات ایران به کشور کره جنوبی ۸۴۴ میلیون دلار بوده است که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد کاهش نشان می دهد.

براین اساس وزن کالاهای صادر شده به کره جنوبی یک هزار و ۶۰۰ هزار تن بوده است و سهم صادرات به این کشور ۳.۶ درصد از کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر وزن کالاهای صادر شده به این کشور ۶۸ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته ۶۸ درصد کاهش داشته است.

همچنین صادرات به ترکیه نیز در مدت مشابه ۷۳۶ میلیون دلار بوده است که از نظر ارزشی نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۱ درصد اُفت داشته است. سهم صادرات به این کشور از کل صادرات ایران ۳.۲ درصد بوده و از نظر وزنی ۱۰۳۱ هزار تن بوده است. همچنین وزن کالاهای صادر شده به این کشور ۵۱ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته کاهش داشته است.

برچسب‌ها