شکسته شدن رکورد تولید تختال و فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلا

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد،

به گزارش اخبار فولاد، غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، با اعلام این خبر گفت: غیورمردان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در آبان‌ماه با تولید بیش از 625 هزار تن تختال و کمترین میزان ضایعات، برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت فولاد مبارکه افزودند.

وی افزود: تولید تختال در این ناحیه در مهرماه نیز از 617 هزار تن فراتر رفته بود و به این ترتیب رکورد تولید در ماه‌های سی‌روزه در دو ماه متوالی جابه‌جا گردید؛ این در حالی است که بیشترین میزان تولید در ماه‌های سی‌روزه نیمه دوم سال مربوط به آذرماه سال 96 و به میزان 581 هزار تن بوده است که 7.6 درصد رشد داشته است. این موفقیت در ادامه موفقیت ماه‌های قبل و ثبت رکورد 639 هزار تن تختال در شهریورماه (طی 31 روز) حاصل شده است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری تاکید کرد: افزایش چشمگیر تولید که بیش از ظرفیت اسمی این ناحیه است یک جهش در تولید محسوب می‌شود که با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید 19 به دست آمده و از ارزش زیادی برخوردار است؛ همچنین در آبان‌ماه رکورد تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلا در واحد RH با تولید 78 هزار و 800 تن تختال شکسته شد که با توجه به اهمیت محصولات تولیدی در این واحد که عموماً در صنایع نفت و گاز و خودروسازی استفاده می‌شود، بسیار قابل توجه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.