شواهد حقوقی مشکوک در مورد دو کوان؛ آیا او از سقوط لونا و UST خبر داشت ؟

شواهد حقوقی مشکوک در مورد دو کوان؛ آیا او از سقوط لونا و UST خبر داشت ؟

فروپاشی اخیر اکوسیستم ترا را می توان به عنوان یکی از بزرگترین شکست ها در بازار ارزهای دیجیتال توصیف کرد.

اما یک سوال مهم باقی می ماند : آیا سقوط توکن های UST و LUNA از قبل برنامه ریزی شده بود؟

بر اساس اسناد جدید دادگاه، Terraform Labs Korea و دو دفتر دیگر در کره جنوبی تنها چند روز قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra با موفقیت منحل شدند.

آیا دوکوان می دانست که سقوط اتفاق خواهد افتاد؟

نشریه محلی Digital Today گزارش داد که اطلاعات به دست آمده از اداره ثبت دیوان عالی کره جنوبی نشان می دهد که Do Kwon آغازگر انحلال کل شرکت به همراه دو شرکت تابعه بوده است.

سهام داران پس از جلسه 30 آوریل (10 اردیبهشت) با انحلال دفتر مرکزی بوسان و شعبه سئول موافقت کردند و به ترتیب در 4 و 5 می (14 و 15 اردیبهشت) منحل شدند. دو کوان نیز به عنوان مسئول انحلال نامگذاری شد .

در حالی که همبستگی دلالت بر علیت ندارد، با توجه به سقوط چشمگیر TerraUSD (UST) و توکن همراه آن لونا چند روز بعد در 10 می(20 اردیبهشت)، زمان بندی آن تا حدودی مشکوک به نظر می رسد.

برخی از ناظران ادعا می کنند که تصمیم به انحلال شرکت ها چند روز قبل از سقوط نشان دهنده ی فرار کردن از مسئولیت عواقب بعدی است.به عبارت دیگر ، به نظر می رسد مدیرعامل Terraform Labs، دو کوان، از اتفاقی که قرار بوده بیفتد باخبر بوده است.

پس از سقوط، دو کوان برای چند روز سکوت کرد و سپس بیانیه‌ای درباره نحوه برنامه‌ریزی برای حل سقوط ناگهانی ارزهای خود ارائه کرد. او اخیراً پیشنهاد کرد که Terra را بدون UST فورک کند و زنجیره فعلی را “Terra Classic” نامیده است.

اکثر اعضای جامعه Terra مکانیسم سوختن توکن را به هارد فورک ترجیح می دهند. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، که یک سرمایه‌گذار اولیه Terra است، نیز مخالف فورک بلاک چین LUNA است. او باور ندارد که یک فورک بتواند اکوسیستم محاصره شده Terra را نجات دهد. با این وجود، اگر پیشنهاد دوکوان تصویب شود، شبکه جدید در 27 می فعال خواهد شد.

در همین حال، موجی از دادرسی های مدنی و کیفری علیه Kwon آغاز شده است زیرا برخی از سرمایه گذارانی که از سقوط UST و LUNA آسیب مالی دیده اند به دنبال عدالت هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.