شمار قربانیان ویروس کرونا به 1669 نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا به 1669 نفر رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، جدیدترین آمارها از میزان تلفات مبتلایان به ویروس کرونای جدید نشان می‌دهد 69 هزار و 255 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و 1669 نفر جان خود را از دست داده‌اند. از شمار مبتلایان فوق 68 هزار و 500 نفر در چین ساکن هستند و […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، جدیدترین آمارها از میزان تلفات مبتلایان به ویروس کرونای جدید نشان می‌دهد 69 هزار و 255 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و 1669 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از شمار مبتلایان فوق 68 هزار و 500 نفر در چین ساکن هستند و ما بقی مربوط به کشورهای دیگر مانند ژاپن، آمریکا، سنگاپور، فیلیپین، کره جنوبی، تایلند، انگلیس، امارات، آلمان، مالزی، فنلاند، اسپانیا و بلژیک است.

به گزارش بی بی سی، با درگذشت یک گردشگر چینی در فرانسه، که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بود، اولین مورد مرگ یک نفر در اثر این بیماری در خارج از قاره آسیا تایید شده است.

بنا به اعلام وزیر بهداشت فرانسه شخص درگذشته، یک مرد 80 ساله چینی اهل استان هوبی این کشور، در مرکز شیوع، بود.وی 16 ژانویه، یک ماه پیش، وارد فرانسه شد و پس از 10 روز در بیمارستانی قرنطینه شد.

تاکنون تنها سه مورد مرگ بر اثر کرونا خارج از سرزمین اصلی چین گزارش شده بود؛ در هنگ‌کنگ، فیلیپین و ژاپن.

سازمان بهداشت جهانی این بیماری جدید را به مخفف “بیماری ویروس کرونای 2019″، به نام “کووید 19” می‌خواند.