شرکت Marathon حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت Marathon حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروه (Marathon Patent Group)، دیروز اعلام کرد که حدود 4,813 واحد، به ارزش تقریبی 150 میلیون دلار، بیت کوین خریداری کرده است.

به گزارش «The Block»، بودجه این این سرمایه‌گذاری از صندوق ذخیره این شرکت تامین شده است. مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto)، مدیرعامل ماراتون هم این مسئله را تایید کرده است. این ولین بار است که یک شرکت فعال در حوزه استخراج بیت کوین، بیت کوین می‌خرد. اوکاموتو در این باره گفت:

با تبدیل نقدینگی خود به سرمایه‌گذاری در بیت کوین، سرمایه‌گذاری در همان بازاری که در آن فعال هستیم را به واقعیت تبدیل کردیم. معتقدیم که نگه‌داری بخشی از ذخایر خزانه به‌صورت بیت کوین، استراتژی بلندمدت بهتری نسبت به نگه‌داری دلار آمریکاست. این کار ما مشابه شرکت‌های آینده‌نگری مثل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)‌ است.

سهام ماراتون طی سال گذشته 892 درصد رشد داشته است. در همین مدت، ارزش سهام مایکرواستراتژی 166 درصد بیشتر شده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین جهشی 300 درصدی داشته است.

ماراتون اوایل ماه جاری میلادی، 250 میلیون دلار نقدینگی جذب کرده است. اوکاموتو در پاسخ به اینکه آیا از این سرمایه برای خرید بیت کوین استفاده شده است یا نه، گفت:

پیش از این برنامه جذب سرمایه، 425 میلیون دلار نقدینگی در اختیار داشتیم و از آن برای خرید بیت کوین استفاده کردیم.

خرید بیت کوین توسط ماراتون از طریق شرکت NYDIG‌ صورت گرفته است. طبق گزارش‌ها، خرید این بیت کوین‌ها با قیمت واحد 31,135 دلار انجام گرفته است. طبق اعلام NYDIG، از زمان این ایده تا اجرای آن، تنها چند ساعت طول کشیده است. مس میوچوال (MassMutual) هم ماه گذشته از طریق همین شرکت اقدام به خرید بیت کوین کرده بود. در آن زمان مس میوچوال 5 میلیون سهم از NYDIG خرید.

ماراتون از سال 2017 وارد حوزه استخراج بیت کوین شده است. به‌گفته اوکاموتو، در حال حاضر 2,560 دستگاه در تاسیسات این شرکت فعالیت و حدود 1.5 تا 2 بیت کوین در روز استخراج می‌کنند.

این شرکت به‌تازگی ده‌ها هزار دستگاه پیشرفته اس 19 (S19) خریداری کرده است تا کسب‌وکار خود را گسترش دهد. ارزش این دستگاه‌ها حدود 270 میلیون دلار برآورد شده است. اوکاموتو در این باره گفت:

این دستگاه‌ها از هفته جاری ارسال می‌شوند. با راه‌اندازی کامل، مجموع هش ریت شرکت از 10.34 اگزا هش بر ثانیه فراتر می‌رود. با این اوصاف، فکر می‌کنیم که ماراتون به بزرگترین ماینر بیت کوین در جهان تبدیل می‌شود.

هش ریت فعلی ماراتون، چیزی در حدود 256 پتا هش بر ثانیه است. اوکوماتو معتقد است که در صورت رسیدن دستگاه‌های جدید، درآمد این شرکت به روزی 55 تا 60 واحد بیت کوین برسد.

اوکاموتو با اشاره به شراکت این شرکت و شرکت بیوولف انرژی (Beowulf Energy)، گفت که موضع‌گیری ماراتون برای موفقیت بلندمدت منحصربه‌فرد است. قرارداد ماراتون و بیوولف انرژی برای دسترسی به برق ارزان‌قیمت است.

بیشتر ماینرها بیت کوین یک قالب دارند. هزینه این تشکیلات در محدوده 0.05 تا 0.06 کیلووات ساعت قرار است.

با توافق بیوولف و ماراتون، این هزینه‌ها به 0.028 دلار کاهش یافته است. به‌عبارت دیگر، هزینه تولید هر بیت کوین از 7,700 دلار به 4,400 دلار کاهش یافته است. اوکاموتو در مورد سرمایه‌گذاری‌های آتی ماراتون در بازار بیت کوین صحبتی نکرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده 32,000 دلار قرار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.