شرکت هواوی صدها فرصت شغلی را در امریکا حذف می کند

شرکت هواوی صدها فرصت شغلی را در امریکا حذف می کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر گنجاندن نام شرکت هوآوی در فهرست سیاه، این شرکت قصد دارد صدها فرصت شغلی را در آمریکا حذف کند. هوآوی در نظر دارد کارکنان خود در شرکت “فیوچروی تکنولوژی “از شرکت‌های تابعه تحقیق و توسعه این غول […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر گنجاندن نام شرکت هوآوی در فهرست سیاه، این شرکت قصد دارد صدها فرصت شغلی را در آمریکا حذف کند.

هوآوی در نظر دارد کارکنان خود در شرکت “فیوچروی تکنولوژی “از شرکت‌های تابعه تحقیق و توسعه این غول مخابرات چینی، را در آمریکا تعدیل کند.

همچنین گفته می‌شود شرکت هوآوی به کارمندان چینی خود در آمریکا پیشنهاد داده است برای ادامه کارشان به چین بازگردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یکسال اخیر تقابل تجاری بزرگی علیه چین به راه انداخته که دامنه آن همچنان در حال گسترش است.
وی پس از اعمال چند باره تعرفه‌های مختلف بر میلیاردها دلار کالاهای وارداتی از چین آن هم با توجیه سود یکطرفه پکن از صادرات به آمریکا و زیان تولیدکنندگان ایالات متحده، به سراغ غول اینترنتی و مخابراتی چین یعنی هوآوی رفت تا از گسترش حضور آن در عرصه فناوری جهان جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا به بهانه جاسوسی شرکت مخابراتی هواوی از کاربرانش، ضمن بستن بازارهای آمریکا روی محصولات و خدمات این شرکت چینی، از متحدان خود بویژه اروپا خواست واشنگتن را در این تحریم هوآوی همراهی کنند.

تقابل دو کشور به سمتی پیش رفت که کانادا به درخواست مقام‌های قضائی آمریکا «وان ژو منگ» دختر رئیس شرکت هوآوی را که مدیریت مالی ارشد این شرکت چینی را برعهده دارد دستگیر کرد.
هرچند واشنگتن درخواست استرداد او را داده است اما دولت اتاوا در این درگیری تجاری که شعله‌های آن به عرصه‌های سیاسی نیز کشیده شده است، منگ را آزاد و در حصر خانگی قرار داده است.
از نظر کاخ سفید، هوآوی با دولت چین همکاری دارد و پکن با استفاده از تجهیزات نصب شده این شرکت، از آمریکا جاسوسی و یا به آن حمله سایبری می‌کند.
اتهام دیگر هوآوی از نظر آمریکا، نقض بالقوه تحریم‌ها علیه ایران است اما این شرکت و دولت چین این اتهامات را رد کرده و فشارهای واشنگتن را بهانه‌ای برای جلوگیری از حضور گسترده چین در عرصه فناوری جهانی می‌دانند. ۹۰۴۱