شرکت تحلیلگر در زمینه ارزهای دیجیتال قصد ورود به تحلیل 10 ارز رمزنگاری شده را دارد

شرکت  تحلیلگر در زمینه ارزهای دیجیتال قصد ورود به تحلیل  10 ارز رمزنگاری شده را دارد
خلاصه اخبار

شرکت چین آلایسس (Chainalysis) که در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال فعالیت می کند، قصد دارد به کاربرانش امکان تحقیق و بررسی 10 دارایی دیجیتال مشهور شامل بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) را بدهد.

در پستی که مورخ چهارم اردیبهشت ماه بر روی وبلاگ رسمی این شرکت منتشر شد، Chainalysis اذعان نمود که در حال  گسترش ابزار جست و جو، توسعه قلمرو عملگر چین آلایسس و ابزار تحلیل معاملات (KYT) خود است.

نظارت و مستندسازی لحظه ای

چین آلایسس ارگانی قدرتمند و هوشمند بر مبنای تکنولوژی بلاک چین است که با بکارگیری فناوری ها و ابزارهای متنوع به سازمان ها کمک می کند تا بر جریان ارزهای دیجیتال روی بلاک چین های مختلف نظارت داشته باشند و بتوانند هرگونه معامله ای که مشکوک به ارتباط با تروریست مالی و پول شویی باشند را ردیابی و پیگیری کنند.

با بروزرسانی جدید، کاربران چین آلایسس می توانند نام سرویس دلخواه خود را در یکی از ابزارهای تحلیل این شرکت به عنوان مثال KYT  وارد کنند و ارتباط آن را با ده کالای دیجیتالی که از سوی این شرکت پشتیبانی می شود مشاهده کنند. این شرکت در پست مذکور اذعان نموده:

” شما در حال حاضر می توانید نام هر سرویسی را در عملگر وارد  کنید و آن کالا  را در تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده شرکت مشاهده نمایید، بعد از ایجاد یک نمودار خطی جریان بین آدرس های وارد شده توسط یک رابط کاربری بصری وابسته به بلاک چین نمایش داده می شود. کاربرانی که از ابزار KYT استفاده می کنند می توانند ریسک کلی شرکت در مواجهه با تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده را مشاهده کنند.”

ارزهای دیجیتال مورد پشتیبانی

دارایی های دیجیتالی پشتیبانی شده توسط عملگر این شرکت شامل ارزهای دیجیتال مشهور از جمله بیت کویت (BTC)، اتریوم (ETH)، ارز با ثبات پکس (PAX)، لایت کوین (LTC)، تتر (TUSD) ، بایننس کوین  (BNB) و همچنین دلار جمینای (GUSD) می باشد. در اطلاعیه این شرکت همچنین بیان شده است که در ماه های آتی ارزهای بیشتری پشتیبانی خواهند شد. علاوه بر این، این سازمان عنوان کرده است ” ما بیش از هزاران خدمات در دنیای واقعی از جمله مبادلات پرطرفدار، خدمات بازرگانی، بازارهای وب تاریک و کلاه برداری ها را بررسی کرده ایم. تیم ما هر ماه گستره این اطلاعات را افزایش داده و نیازها و موجودیت های  بیشتری را شناسایی می کنند.”

پیش بینی نیازهای آینده

براساس گزارشی مرتبط در سایت خبری Reuters، گسترش دامنه ابزار نظارتی یک شرکت وابسته به پیش بینی آیین نامه های نظارتی جهانی بر ارزهای دیجیتال است . به موجب این امر شرکت های مبتنی بر ارزهای دیجیتال باید فرآیند نظارت بر کالاهای دیجیتال مورد پشتیبانی خود را خودکار کنند. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت چین آلایسس – جاناتان لوین (Jonathan Levin) – بر این عقیده است که پذیرش کلی انواع دارایی های دیجیتال عمدتا بستگی به توانایی آنها در دستیابی به مقررات جهانی دارد و از آنجایی که حاکمیت مرکزی اغلب کالاهای دیجیتال را کنترل نمی کند، داشتن راهکاری برای ردیابی و نظارت بر تراکنش ها و جلوگیری از هرگونه قاچاق و تلاش های تامین مالی تروریستی امری ضروری به نظر می رسد. چین الایسسس بدنبال از بین بردن این ایرادات است و  امیدوار است که بتواند مقرراتی برای نظارت جهانی فراهم کند.

منبع: ccn.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.