شرکت‌های پشتیبان Libra در حال خروج از این پروژه هستند

شرکت‌های پشتیبان Libra در حال خروج از این پروژه هستند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، با وجود ان‌که ۱٫۷ میلیارد نفر در سراسر جهان از دسترسی به خدمات بانکی محروم هستند، Libra با برنامه‌ی بزرگ ارایه‌ی خدمات بانکی در حوزه‌ی رمزارزی شکل گرفت. فیسبوک با دارا بودن ۲٫۶ میلیارد کاربر در سراسر جهان پتانسیل بالایی را برای توسعه‌ی یک رمزارز جهانی به نمایش […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

با وجود ان‌که ۱٫۷ میلیارد نفر در سراسر جهان از دسترسی به خدمات بانکی محروم هستند، Libra با برنامه‌ی بزرگ ارایه‌ی خدمات بانکی در حوزه‌ی رمزارزی شکل گرفت. فیسبوک با دارا بودن ۲٫۶ میلیارد کاربر در سراسر جهان پتانسیل بالایی را برای توسعه‌ی یک رمزارز جهانی به نمایش می‌گذارد. ۲۷ عضو سرمایه‌گذار(شرکت‌های پشتیبان Libra) با شناخت پتانسیل ان به این سازمان غیر انتفاعی سود‌اور پیوستند.

با این وجود، ترکیبی از اختلاف نظر‌ها پیرامون سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و اقدامات سختگیرانه توسط بسیاری از قانون‌گذاران جهان موانعی را در توسعه‌ی پروژه ایجاد کرده است.

قانون‌گذاران شرکت‌های پشتیبان Libra را دلسرد کرده‌اند

حداقل سه شرکت از ۲۷ شرکت پشتیبانی کننده از رمزارز Libra، با توجه به سختگیری قانون‌گذاری و سیاست‌های دولتی قصد دارند از پروژه Libra فیسبوک جدا شوند.

یک عضو انجمن Libra اظهار داشت:

من فکر می‌کنم برای شرکایی که قصد دارند به‌صورت سازگار با نهاد قانون‌گذاری رفتار کنند، پشتیبانی از Libra دشوار خواهد بود. Libra Association Member

راه‌اندازی Libra با موانع متعددی مواجه است

هنگامی که فیسبوک در ماه اوریل راه‌اندازی پروژه‌ی Libra را اعلام کرد، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به ان امیدوار شدند. بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی، زمان راه‌اندازی رمزارز Libra در سال ۲۰۲۰ تعیین شده است. با این وجود، به دلیل نگرانی نهاد‌های قانون‌گذاری در سراسر جهان، ارایه‌ی Libra در سایه‌ی ابهام قرار گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها، فیسبوک اعلام کرده است که Libra به شدت مورد بررسی دقیق بانک‌ها، قانون‌گذاران و شرکت‌های تحقیقاتی قرار گرفته است. انتظار می‌رود بررسی‌ها همچنان ادامه یابد و حتی از نظر ابعاد گسترده‌تر گردد.

اخیرا، گروه شش نفره از قانون‌گذاران امریکایی به سرپرستی مکسین واترز(Maxine Waters)، اعلام کردند که به منظور بحث پیرامون پروژه‌ی Libra در روزهای اینده از دفتر مرکزی این انجمن در سوییس بازدید خواهند کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.