شروع فعالیت صرافی ژاپنی تحت حمایت یاهو در دو ماه آینده

شروع فعالیت صرافی ژاپنی تحت حمایت یاهو در دو ماه آینده
خلاصه اخبار

صرافی ارز دیجیتال ژاپنی تائوتائو (Taotao) که پیش از این با نام بیت‌ارگ (BitARG) شناخته می‌شد، از ماه می ۲۰۱۹ به مبادله‌ی چندین ارز دیجیتال مشخص خواهد پرداخت.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، تائوتائو که ۴۰ درصد از آن به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت یاهو ژاپن تعلق دارد، در ابتدا قرار است به مبادله‌ی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بپردازد و موقعیت‌های مارجین نیز برای ارزهای دیجیتال لایت کوین (LTC)، بیت کوین کش (BCH) و ریپل (XRP) وجود دارد.

کاربران آینده‌ی این صرافی می‌توانند از قبل اقدام به ایجاد حساب کاربری کرده و در طرح تبلیغاتی giveaway شرکت کنند. از این برنامه‌ها در ماه مارس ۲۰۱۸ که شرکت یاهو ژاپن اعلام کرد قصد دارد تا از طریق شرکت تابعه‌ی خود یعنی YJFX سهم عمده‌ای را به دست بیاورد، رونمایی شد.

در همان زمان، منابعی اعلام کردند که این خرید برای شرکت، حدود ۲ میلیارد ین (۱۹ میلیون دلار) هزینه داشته است. این حرکت و همچنین موفقیت تائوتائو در کسب مجوز قانونی برای شروع فعالیت در بازار ژاپن، نشانگر اولین فعالیت گسترده‌ی این غول اینترنت در دنیای صرافی‌های ارزهای دیجیتال است.

پس از آنکه چندین صرافی در ژاپن مورد هک قرار گرفتند، دولت این کشور تصمیم گرفت تا نظارت شدیدی بر افرادی که قصد راه‌اندازی صرافی را دارند، داشته باشد. در ماه آوریل ۲۰۱۷، طرحی برای کسب مجوز مطرح شد اما حملات و سرقت‌ها همچنان ادامه یافته‌اند.

کوین‌چک (Coincheck)، در سال ۲۰۱۸ قربانی بزرگ‌ترین هک تاریخ شد. در طی این حمله، توکن‌هایی به ارزش بیش از نیم میلیارد دلار به سرقت رفتند و از آن زمان تا کنون، این صرافی قصد داشته تا با خرید استقراضی به بازار بازگردد. در اوایل ماه جاری، مقررات جدیدی به ویژه در خصوص معاملات مارجین (margin trading) به تصویب رسیدند.