شرایط سخت تصمیمات بانک مرکزی

شرایط سخت تصمیمات بانک مرکزی
خلاصه اخبار

تنها راه دور زدن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ما، استفاده از توان تمام بخش خصوصی برای دور زدن تحریم‌ها است؛ هر روزی که میگذرد شرایط برای ما سخت تر خواهد شد و باید بانک مرکزی تصمیمات فوری در این خصوص اتخاذ نماید.

به گزراش سیگنال به نقل از بورس امروز، شاهین چراغی کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در روزهای اینده تحریم ها بر علیه ما بیشتر خواهد شد و بانک مرکزی باید از توان صرافی ها و بخش خصوصی برای دور زدن تحریم ها استفاده کند ، متاسفانه در سال گذشته ما مسیر عکس را انتخاب کردیم و خودمان کانال های انتقال پول را عملا بلااستفاده کردیم و بازرگانان و صرفان را مورد هجمه و هجوم قرار دادیم و آنان را در انتقال پول ترساندیم ، عمده ارزی که به کشور برنگشت متعلق به مجموعه های حاکمیتی و نهادهای مالی ( پتروشیمی های وابسته به صندوق ها ) بود که متاسفانه ادرس اشتباهی دادیم .

شرایط سخت تصمیمات بانک مرکزی

وی افزود: تاریخ تجربه های آموزنده دارد ، چرچیل که سیاستمداری پیچیده و کهنه کار بود ، در جنگ جهانی دوم با یک تصمیم توانست سرنوشت بریتانیا را در جنگ جهانی تغییر دهد او از مردم شرق بریتانیا خواست که با قایق های ماهیگیری به دانکرک فرانسه هجوم ببرند و نیروهای ارتش را بریتانیا را که در محاصره بودند نجات بدهند ، در ۴ ژوئن ۱۹۴۰ هنگامی که مردم سواحل شرقی انگلیس باخبر شدند نیروهای بریتانیا در غرب فرانسه گرفتار شده‌اند با حداقل وسایل و با هر وسیله سوار قایقها (حتی قایقهای ماهیگیری کوچک) و کشتیهای کوچک شدند و به بندر دانکرک در فرانسه نزدیک شدند و دو سوم ارتش بریتانیا را که در محاصره بودند را به کشور برگرداندند . آن‌ها با استفاده از قایق های کوچک که امکان رصد توسط آلمانها را نداشتند توانستند کمک خوبی برای نیروی دریایی بریتانیا باشند . آلمان‌ها در این چند روز نتوانستند به قایق های ماهیگیری حملات گسترده نمایند و چرچیل با یک تصمیم گیری سرنوشت جنگ جهانی دوم را تغییر داد .

کارشناس بازارسرمایه در انتها اشاره کرد: تنها راه دور زدن تحریمهای ناجوانمردانه علیه ما استفاده از توان تمام بخش خصوصی برای دور زدن تحریمها است هر روزی که میگذرد شرایط برای ما سخت تر خواهد شد و باید بانک مرکزی تصمیمات فوری در این خصوص اتخاذ نماید .

منبع: بورس امروز