شتاب‌زده گوشت نخرید

شتاب‌زده گوشت نخرید

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

علی اصغر ملکی امروز با بیان این‌که طی هفته های اخیر کاهش تقاضا در خرید گوشت قرمز نداشته ایم، ادامه‌داد: در هفته های اخیر فروش مغازه ها و قصابی ها بیش از حد پیش بینی شده بود و طی دو روز گذشته بازار از التهاب خارج شده است.

ملکی اظهار داشت: با توجه به شرایط تولید و عرضه گوشت گوسفندی، به نظر می‌رسد اگر شرکت پشتیبانی امور دام با عرضه ذخایر ورود پیدا نکند، قیمت‌ها برای شب عید و ایام نوروز به همین شکل باشد.

وی بیان‌داشت: طی روزهای گذشته در نامه‌ای به شرکت پشتیبانی امور دام درخواست عرضه ذخایر گوشت گوسفندی را ارائه دادیم که در صورت عرضه ذخایر گوشت گوسفندی بازار متعادل می‌شود.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با بیان اینکه اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی بین 55 هزار تا 60 هزار تومان است، اظهار داشت: بر این اساس، هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی با دنبه بین 125 هزار تا 130 هزار تومان به مغازه‌داران و قصابی‌ها تحویل داده می‌شود.

شتاب‌زده گوشت نخرید

ملکی تاکید کرد: مغازه داران و قصابی ها می توانند هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی بدون دنبه را با سود بین 10 تا 12 درصد یعنی با نرخ 140 هزار تومان بدست مصرف‌کنندگان برسانند و قیمت‌هایی بالاتر از این اجحاف در حق مصرف‌کنندگان خواهد بود.

مازاد دام زنده گوسفندی نداریم 

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران درباره ادعای برخی مبنی بر مازاد دام زنده گوسفندی در کشور، گفت: برخی برای منافع شخصی خود به منظور صادرات دام زنده و کسب درآمدهای دلاری ادعای مازاد دام زنده در کشور را دارند، در حالی که چنین نیست و ما با مازاد دام زنده گوسفندی روبه‌رو نیستیم.

وی اضافه‌کرد: اگر مازاد دام زنده گوسفندی داشتیم باید شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار می‌شدیم.

ملکی، علت بالا بودن گوشت قرمز گوسفندی را قیمت بالای نهاده‌های مورد نیاز دامی دانست و افزود: چندی پیش دامداران با مشکل تامین نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب روبه‌رو بودند به ناچار هر کیلوگرم جو را با قیمت 6 هزارتومان خریداری می‌کردند، بنابراین بالا بودن نرخ آزاد نهاده‌ها در تولید و قیمت‌گذاری گوشت موثر است.

طبق برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال 99 تولید گوشت قرمز به 880 هزار تن پیش بینی شده بود.

این در حالی است که تولید گوشت قرمز در سال 92 حدود 755 هزارتن بوده که آمارها نشان می دهد طی سال‌های اخیر تولید گوشت قرمز 2.5 درصد رشد داشته است.

اکنون سرانه مصرف گوشت قرمز 12.5 کیلوگرم است.