شبکه اجتماعی استیمیت (Steemit) مورد حملات DDoS قرار گرفت

شبکه اجتماعی استیمیت (Steemit) مورد حملات DDoS قرار گرفت
خلاصه اخبار

استیمیت (Steemit) اخیرا شاهد حملات DDoS بوده است. استیمیت بلاگ توکنی شده بر بستر بلاک چین استیم می باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، گزارشی مبنی بر تحت تاثیر قرار گرفتن بلاک چین استیم یا برنامه های مرتبط با آن در حین این حمله وجود ندارد.

سایت Steemit.com در تاریخ ۱۳ مارس به مدت ۲۵ دقیقه از دسترس خارج شد. هم چنین کاربران یک روز پس از آن نیز قطع دسترسی های مقطعی به سایت را گزارش دادند.

حمله DDoS از رایانه های آلوده استفاده می‌کند تا بر سرورهای وب سرویس تسلط پیدا کند. حمله کننده با روانه کردن حجم عظیمی از پیام ها، درخواست های برقراری ارتباط و اطلاعات تغییر شکل یافته می‌تواند بر سرورهای وبسایت تسلط پیدا کند و آن را خاموش کند و ارائه خدمات به کاربران را لغو کند.

استیمیت از اولین برنامه های غیرمتمرکز ایجاد شده بر بستر بلاک چین استیم بود. استیمیت توسط بسیاری از افراد که Block.one را عرضه کردند، ایجاد و اجرا شده است. طی به روز رسانی منتشر شده در تاریخ ۱۴ مارس توسط بلاگ رسمی استیمیت، خاطر نشان شد تیم استیمیت انتقال هایی انجام داده است و به نظر می‌رسد شرایط مورد نظر حل شده است. این گزارش در ادامه بیان کرد که قطع دسترسی ها با تغییرات اخیر اعمال شده در استیمیت مرتبط نمی‌باشد. افراد مسئول این حمله هم چنان ناشناس می‌باشند.

این اولین باری نیست که Steemit.com شاهد حملات DDoS بوده است. هرچند گزارش ها حاکی از آن است برخلاف حملات گذشته، این شبکه اجتماعی دارای پرداخت مبتنی بر بلاک چین قابلیت بیشتری برای مقابله با این حملات را دارد.

اندرو لوین سرپرست ارتباطات استیمیت در روز حمله بیان کرد:

ما در حال تلاش برای بهبود ارتباطات خود هستیم و به همین دلیل است که هر هفته به روز رسانی ها را ارائه‌ می‌دهیم. یکی از چالش های ما این است که به شدت به امنیت توجه می‌کنیم و بسیاری از کارمندان استیمیت به شدت در خصوص امنیت محتاط می‌باشند. علاقه بسیار زیاد آنها به امنیت، همان چیزی است که به کاربران و توسعه دهندگان برنامه های ما کمک میکند تا ایمن بمانند.

دلیل حمله به استیمیت مشخص نیست. دلایل احتمالی می‌توانند از خرابکاری تا رقابت و کنجکاوی یک هکر برای یافتن آسیب پذیری متفاوت باشند. دلیل این حملات هرچه که باشد احتمالا ادامه خواهند داشت و کسب و کارهای مرتبط باید آماده باشند.