دانلود اپلیکیشن

خبر رسمی:‌ تلگرام بالاخره شبکه آزمایشی خود را برای TON عرضه کرد!

خبر رسمی:‌ تلگرام بالاخره شبکه آزمایشی خود را برای TON عرضه کرد!
خلاصه اخبار

طبق مطالب پست شده در سایت test.ton.org سرویس پیام رسان رمزنگاری شده تلگرام به طور رسمی کلاینت آزمایشی خود را برای شبکه متن باز تلگرام (TON) عرضه کرد.

طبق فایل اطلاعات readme information، این آرشیو جدید که به تازگی معرفی شده است و فایل هایی برای دانلود دارد، توزیعی از نسخه مقدماتی شبکه بلاک چین TON به همراه بخشی از کتابخانه بلاک چین TON است. توسعه این فایل، نسخه ساده و پایدار کلاینت لایت (Lite Client) است.

در تاریخ ۲۵ می، یکی از کاربران گیت هاب نسخه ای از این کلاینت را آپلود کرد. با توجه به بخش اطلاعات این فایل در گیت هاب، در صورتی که این کلاینت به درستی تنظیم شود، به نود کامل شبکه آزمایشی بلاک چین TON متصل است و اطلاعاتی را به آن ارسال می‌کند.

علی رغم خود کلاینت لایت، کاربران می‌توانند فایل تنظیمات توسعه قرارداد هوشمند را نصب کنند که کلاینت لایت را به سرور مخصوصی متصل می‌کند. بدین ترتیب کاربران می‌توانند شروع به ایجاد قراردادهای هوشمند جدید، حسابرسی وضعیت قراردادهای هوشمند موجود، ارسال پیام های خارجی به قراردادهای هوشمند و چندین ویژگی دیگر کنند. کاربران هم چنین می‌توانند برای کامپایل کردن، اجرا کردن و عیب یابی قراردادهای هوشمند، از فیفت (Fift) استفاده کنند.

فیفیت (Fift) یک زبان برنامه برنامه نویسی جدید برای TON است که هفته گذشته عرضه شد. این زبان برنامه نویسی به طور خاص برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند بلاک چین TON و تعامل با ماشین مجازی TON طراحی شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که تلگرام در ماه آوریل نسخه آزمایشی و خصوص بتای بلاک چین TON را برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان عرضه کرده است. اگرچه مرحله آزمایشی فعلی هیچگونه نتیجه خاصی را ارائه نمی‌دهد اما دو تستر (آزمایش کننده) ناشناس اذعان داشتند که این بلاک چین، سرعت شگفت انگیزی در تراکنش ها ارائه داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
9 آذر 1399