شبندر یک واحد تولید گاز ازت راه اندازی کرد

شبندر یک واحد تولید گاز ازت راه اندازی کرد
خلاصه اخبار

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس از راه اندازی یک واحد جدید برای تولید گاز ازت به منظور بالا بردن ظرفیت تولید خبر داد. به گزارش سیگنال، به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد،  هاشم نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: واحد جدید تولید گاز ازت طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت دارای ظرفیت […]

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس از راه اندازی یک واحد جدید برای تولید گاز ازت به منظور بالا بردن ظرفیت تولید خبر داد.

به گزارش سیگنال، به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد،  هاشم نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: واحد جدید تولید گاز ازت طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت دارای ظرفیت تولید 4هزار نرمال متر مکعب در ساعت گاز ازت است که با استفاده از تکنولوژی غربال مولکولی تولید می شود.

به گفته وی، برای واحد های جدید در طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت این پالایشگاه بندرعباس به میزان 2300 نرمال متر مکعب در ساعت گاز ازت مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: پیش از راه اندازی واحد تولید ازت جدید، پالایشگاه نفت بندرعباس به منظور استفاده واحد های عملیاتی خود دارای یک واحد ازت با توان تولید 2700 نرمال مترمکعب در ساعت گاز ازت و 400 نرمال متر مکعب در ساعت ازت بصورت مایع بود.

نامور بیان داشت: گاز ازت یا نیتروژن از تفکیک جزء به جزء هوای محیط بدست می آید و در واحد های عملیاتی پالایشگاه به منظور جلوگیری از خوردگی و همچنین کاهش خطر آتش سوزی و انفجار با کاهش اکسیژن محیط استفاده می شود.

وی حفظ و صیانت از محیط زیست و کاهش آلایندگی زیست محیطی با جایگزینی گاز ازت به جای گاز طبیعی در مخازن مجهز به گاز پوششی، ارتقاء قابل ملاحظه ایمنی مخازن دارای گاز پوششی و صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی از دیگر مزایای استفاده از گاز ازت عنوان کرد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت اسمی پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام سنگین و میعانات گازی، در حال حاضر 18 درصد از نیاز کشور به انرژی و فرآورده های نفتی را تامین می کند.

برچسب‌ها