شاخص دلار سقف 16 ماهه را شکست

خلاصه اخبار

پس از صعود شاخص دلار به سطوح بالاتراز 97 واحد در روز گذشته، این نماگر صبح امروز با رشدی محدود مواجه شد از سقف 16 ماه اخیر خود فراتر رفت. به گزارش سیگنال، به نقل از دنیای بورس، مروز نشست بانک مرکزی ژاپن برگزار شد و این نهاد تغییری در نرخ بهره صورت نداد. به […]

پس از صعود شاخص دلار به سطوح بالاتراز 97 واحد در روز گذشته، این نماگر صبح امروز با رشدی محدود مواجه شد از سقف 16 ماه اخیر خود فراتر رفت.

به گزارش سیگنال، به نقل از دنیای بورس، مروز نشست بانک مرکزی ژاپن برگزار شد و این نهاد تغییری در نرخ بهره صورت نداد. به تبع این امر ارزش ین در برابر دلار آمریکا کاهش یافت. در این میان تداوم رشد بازده اسناد خزانه آمریکا برای سومین روز متوالی، دلار این کشور را در موقعیت مناسبی نسبت به دیگر ارزهای مطرح جهان قرار داد. نرخ بازده اسناد خزانه 10 ساله آمریکا صبح امروز با رشدی 0/8 درصدی به 3/13 درصد رسید. افزایش محدود شاخص دلار در صبح امروز این نماگر را از سقف 16 ماه اخیر یعنی رقم 97/02 واحد فراتر برد.

امروز در تقویم اقتصادی گزارش‌های بسیار مهمی به چشم می‌خورد. ظهر چهارشنبه قرار است گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده اتحادیه اروپا به اطلاع فعالان اقتصادی برسد و ساعت 15:45 نیز موسسه ADP گزارش مشاغل ایجاد شده در بخش غیر کشاورزی آمریکا در ماه اکتبر را منتشر خواهد کرد. کمی پس از این گزارش نیز گزارش تولید ناخالص  داخلی کانادا در ماه آگوست انتشار می یابد.

به این ترتیب شاخص دلار تا این لحظه از معاملات روز چهار‌شنبه با رشدی محدود به 97/04 واحد رسیده است.