شاخص بورس ۹۲۴ واحد اُفت کرد

شاخص بورس ۹۲۴ واحد اُفت کرد
خلاصه اخبار

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات یازدهمین روز اسفند ماه با اُفت بیش از ۹۲۴ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۳۷۰ واحدی سر خورد.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادنیوز، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات یازدهمین روز اسفند ماه با کاهش بیش از ۹۲۴ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۳۷۰ واحدی سقوط کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۴۷۹ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۷۳ هزار و ۴۴ در بیش از ۱۴۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۲۶۷ واحد، شاخص بازار اول ۷۵۰ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۰۴۵ واحد، شاخص بازار دوم ۱۵۱۵ واحد کاهش و شاخص کل (هم‌وزن) ۱۰۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۷۵ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، سایپا، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی شازند، داده گستر عصر نوین-های وب با روند منفی و نماد بانک تجارت با روند مثبت به کار خود پایان داد.

معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با ریزش کمتر از یک واحدی به پله ۲۰۹۹ واحدی سر خورد.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۶۸۶ هزار و ۲۲۶ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۸۶۵ ریال در بیش ۱۱۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین با روند نزولی و نماد‌های گروه صنایع کاغذ پارس، بانک دی، ریل پرداز سیر با روند صعودی به کار خود پایان دادند.