سیاست ترامپ برابر ایران شکست خورده است

سیاست ترامپ برابر ایران شکست خورده است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، تایمز آسیا روز جمعه نوشت دولت آمریکا می خواهد ایران را با این فشارها به پای میز مذاکره بکشاند اما این تنش ها موجب شد تا انگلیس هم درگیر مناقشه نفتکش ها شود و سیاست دولت آمریکا در برابر ایران موثر نیفتد. این رسانه شرق آسیا تصریح کرده است هر […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

تایمز آسیا روز جمعه نوشت دولت آمریکا می خواهد ایران را با این فشارها به پای میز مذاکره بکشاند اما این تنش ها موجب شد تا انگلیس هم درگیر مناقشه نفتکش ها شود و سیاست دولت آمریکا در برابر ایران موثر نیفتد.

این رسانه شرق آسیا تصریح کرده است هر چقدر بیشتر ترامپ در این مسیر گام بردارد تنش ها در خاورمیانه و دیگر نقاط دنیا افزایش خواهد یافت و بهره وری آن هم نصیب چین و روسیه خواهد شد.

بزرگترین مشکل و چالش برای آمریکا بنا به این گزارش این است که به رغم خروج آمریکا از برجام طرف های دیگر شامل چین و روسیه و کشورهای اروپایی و ایران به آن پایبند هستند و تعهداتشان را مهم می دانند و می کوشند تا از توافق حراست کنند.

تایمز نوشت سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران باعث شد تا اروپا سامانه مالی اینستکس را عملیاتی کند و چین و روسیه هم روابط خود را با ایران گسترش دهند و برای اولین بار نیروهای شرق و غرب در یک دوره تاریخی و به خاطر برجام با یکدیگر متحد شدند و این هم شکست بزرگ دیگری برای آمریکا محسوب می شود.

گزارش تاکید می کند که تحریم ها البته دشواری های زیادی برای ایران ایجاد می کند اما آنقدر موثر نیست که بتواند ایران را تسلیم کند بلکه هر چه بیشتر این شرایط ادامه پیدا می کند ایران مقاوم تر می شود و از سوی دیگر تنش ها در خاورمیانه و تنگه هرمز افزایش می یابد.

تایمز آسیا ادامه می دهد که ترامپ و مشاورش نمی دانند شرایط منطقه چیست آنها اصلا ایران را خوب نشناخته اند آنها ظاهرا متوجه نیستند که چنین مسیری نادرست است و راه بجایی نمی برد.

گزارش اضافه می کند که راهبردهای آمریکا دربرابر ایران در هر زمینه ای در 40 سال گذشته شکست خورده و ایران هر روز قدرتمندتر شده است اما این بدان معنا نیست که ایران نمی خواهددر باره توافق هسته ای گفت و گو کند بلکه روش آمریکا برای این کار نادرست است.

تایمز آسیا نوشت اگر ایران بداند که امنیت داخلی و منطقه ای تهدید نمی شود و از لحاظ اقتصادی منافع این کشور تامین شود طبیعتا آماده مذاکره خواهد بود. 

گزارش خاطر نشان می کند سیاست فشار و محدود سازی و تحریم ترامپ علیه ایران شکست خورده است ولی دیدیم که سیاست تساهل و مدارای دولت اوباما رییس جمهور سابق آمریکا در برابر ایران سازنده بود و به برجام انجامید. 

تایمز تاکید کرد ترامپ از زمانی که از برجام خارج شد خود را به کنج انزوایی دردناک برد و حالا خطر رویارویی نظامی را بیشتر احساس می کند و درمانده در برابر ایران نمی داند چه باید بکند ولی باید بداند که این سیاست موجود دیگر جواب نمی دهد و تعاملی سازنده می تواند کارساز باشد.