سیاست‌های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است

سیاست‌های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است
خلاصه اخبار

فوربس طی گزارشی نوشت: سیاست‌های حمایتی ترامپ پروژه‌های انرژی آمریکا را بی اعتبار، اشتغال آن را تهدید و رهبری انرژی آمریکا را در سراسر دنیا تضعیف می‌کند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، همکاری انرژی آمریکا و مکزیک توضیح می‌دهد چرا تایید قرارداد USMCA (آمریکا، مکزیک و کانادا) یک اولویت فوری است. متاسفانه دولت ترامپ طرح خود را برای وضع عوارض ۵ درصدی بر تمام واردات از مکزیک اعلام کرده است. این عوارض تا ماه اکتبر تا ۲۵‌درصد بالا می‌رود. مکزیک بزرگ‌ترین‌ خریدار گاز پمپ شده ( دو برابر کانادا ) و دومین خریدار بزرگ گاز طبیعی مایع آمریکاست. مکزیک همچنین ۶۰ درصد صادرات بنزین و ۲۰ درصد فروش دیزل آمریکا را دریافت می‌کند. در ۲۰۱۸، مکزیک حدود ۸/ ۱ تریلیون فوت مکعب گاز از آمریکا وارد کرد که ۵۵ درصد بالاتر از صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا به سایر کشورها بود. مکزیک حدود ۵ تا ۷ درصد کل گاز آمریکا را دریافت می‌کند.

این صادرات برای تولیدکنندگان آمریکا، شرکت‌های خط لوله و صادر کنندگان یک مزیت است و اجازه واردات بیشتر نفت و گاز آمریکا را به داخل مکزیک می‌دهد. به علاوه، آمریکا بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی مکزیک را تامین می‌کند. با کاهش تولید داخلی مکزیک، تقاضای نفت و گاز این کشور از تمام کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بیشتر است. بدون فرصت صادراتی خوب، شرکت‌های آمریکایی ورشکست می‌شوند. صادرات باعث تولید بیشتر داخلی می‌شود، ولی بسیاری از مصرف‌کنندگان و سیاست‌گذاران آمریکایی توجهی به این مساله‌ ندارند. نفت و گاز مرتبط با مکزیک و کانادا برای امنیت ملی بلوک آمریکای شمالی اهمیت دارد. بازارهای انرژی آمریکا ، کانادا و مکزیک به هم پیوسته و وابسته هستند.

جریان آزاد محصولات انرژی در سراسر این سه کشور وجود دارد که باعث قیمت پایین انرژی، عرضه قابل اطمینان، میلیون‌ها شغل و اقتصادی قوی تر می‌شود. اتحاد آمریکای شمالی در جهانی که شرکای پرخطری مثل روسیه و اوپک قصد دارند قیمت نفت و گاز را در دست بگیرند بسیار حیاتی است. اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه در حال مذاکرات نهایی برای یک قرارداد طولانی مدت همکاری در عرضه نفت هستند. به عبارت دیگر هر سیاستی که جلوی تولید نفت و گاز آمریکا و صادرات آن را بگیرد، بازار را تقدیم اوپک و روسیه می‌کند. جنگ‌های تجاری اهداف آمریکا را پیچیده می‌کند. آمریکا باید از قراردادهای تجارت آزاد حمایت و با محدودیت‌های بازار مقابله کند. اینها بر ضد منافع قرارداد USMCA هستند. عوارض پروژه‌های انرژی آمریکا را بی اعتبار، اشتغال آن را تهدید و رهبری انرژی آمریکا را در سراسر دنیا تضعیف می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.