سیاستمدار آلمانی: ظهور چین، چالشی ساختاری برای اروپا و آمریکاست

سیاستمدار آلمانی: ظهور چین، چالشی ساختاری برای اروپا و آمریکاست
خلاصه اخبار

یکی از چهره‌های سیاسی آلمان که امکان صدراعظمی وی وجود دارد از ظهور و قدرت گرفتن چین، به عنوان چالشی ساختاری برای اروپا و آمریکا یاد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، «آنگرت کرامپ- کارن‌باوئر» رئیس حزب دموکرات‌مسیحی آلمان (CDU) از ظهور و قدرت گرفتن چین به عنوان عاملی یاد کرد که چالشی ساختاری برای اروپا و آمریکاست.
بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام آلمانی که یکی از بخت‌های جانشینی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان محسوب می‌شود امروز چهارشنبه در جریان سخنرانی در یکی اندیشکده‌های آلمان که در زمینه روابط آمریکا و اروپا فعالیت دارد، گفت که آلمان باید در زمینه تعامل با چین، با آمریکا به یک مبنای مشترک برسد.
وی در عین حال دشمن خطاب کردن چین را رد کرد و از پکن به عنوان یک رقیب اقتصادی یاد کرد.
اتحادیه اروپا و به ویژه آلمان سالیان سال، روابطی نزدیک با چین داشته‌اند. پارسال‌، چین دومین صادرکننده کالا به اتحادیه اروپا و بزرگترین واردکننده کالا از این ناحیه شناخته شد.
از طرفی از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دو کشور آلمان و آمریکا درباره مسایلی مانند هزینه‌های نظامی و پروژه نورد استریم 2 دچار اختلافات شده‌اند و واشنگتن، برلین را برای اقدام علیه شرکت‌های چینی تحت فشار گذاشته است.