سکه به کانال ۲ میلیون تومان سقوط می‌کند

سکه به کانال ۲ میلیون تومان سقوط می‌کند
خلاصه اخبار

عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر تهران گفت: با وجود آنکه نرخ اونس در بازار جهانی با ۳۰ دلار افزایش مواجه شده است نرخ سکه و طلا در بازار متاثر از ثبات بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد. به گزارش سیگنال به نقل از انجمن بورس ایران، احمد وفادار عضو هیات امنای […]

عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر تهران گفت: با وجود آنکه نرخ اونس در بازار جهانی با ۳۰ دلار افزایش مواجه شده است نرخ سکه و طلا در بازار متاثر از ثبات بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از انجمن بورس ایران، احمد وفادار عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر تهران با بیان اینکه کاهش نرخ ارز و سیاست‌های بانک مرکزی در تثبیت بازار و ادامه روند کاهشی ارز‌ها موجب رکورد بی‌سابقه در کاهش نرخ سکه و طلا شده است می‌گوید با وجود آنکه نرخ اونس در بازار جهانی با ۳۰ دلار افزایش مواجه شده است نرخسکه و طلا در بازار متاثر از ثبات بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد.
وفادار درباره دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار، اظهار داشت: فعالان صنف طلا و جواهر بر این عقیده هستند که روند کاهشی نرخ طلا و سکه در بازار ادامه‌دار است و مهمترین دلیل در کاهش قیمت طلا و سکه روند کاهشی نرخ ارز و به دنبال آن تثبیت این بازار است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش نرخ سکه تا زیر سه میلیون تومان ادامه یابد. سکه این روز‌ها در محدوده ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و با توجه به پیش‌بینی که برای کاهش نرخ دلار در هفته‌های آتی وجود دارد کاهش نرخ سکه و طلا بیش از ارقامی است که تاکنون وجود داشته است.
وفادار گفت: کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که نرخ دلار در ادامه روند کاهشی خود به زیر ۹ هزار تومان برسد که موجب کاهش بیشتر نرخ طلا و سکه نیز خواهد شد.
ادامه روند کاهشی نرخ طلا و سکه با وجود افزایش نرخ اونس در بازار جهانی
وی ادامه داد: البته نرخ طلا در بورس نیویورک با افزایش ۳۰ دلاری مواجه شده است و اگر این افزایش وجود نداشت نرخ سکه به زیر ۳ میلیون تومان می‌رسید، اما افزایش نرخ اونس در بازار جهانی سرعت کاهش نرخ سکه و طلا را گرفته است.
عضو هیات امنای صنف طلا وجواهر تهران گفت: با پیش‌رو بودن کریسمس و تعطیلات اروپا و آمریکا تقاضای خرید طلا در جهانافزایش یافته و بر نرخ اونس جهانی تاثیرگذاشته است، اما با پایان تعطیلات اونس جهانی نیز وضعیت باثبات‌تری خواهد یافت و کاهش نرخ اونس بر کاهش بیشتر نرخ سکه و طلا در بازار موثر خواهد بود.
وفادار گفت: سیاست بانک مرکزی در کنترل بازار‌های پولی و مالی موفق بوده است و به نظر می‌رسد که نرخ ارز با ادامه روند با ثبات خود بتواند بر روی کاهش کالا و خدمات تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: مردم در زمان نوسان‌های شدید سکه و ارز تمایل زیادی به خرید طلای آب شده و سکه داشتند که اکنون این تمایل کاهش یافته است و بسیاری از خرید‌ها متوقف شده است. خریداران سکه با زیان زیادی مواجه هستند و تمایل مردم به خرید مصنوعات طلا نیز به نحو چشمگیری کاهش داشته است.