سکه ارزان شد| دلار علت اصلی ریزش قیمت ها در بازار طلا

سکه ارزان شد| دلار علت اصلی ریزش قیمت ها در بازار طلا
خلاصه اخبار

قیمت سکه در بازار آزاد نسبت به هفته قبل کاهش یافته است؛ کشتی آرای علت اصلی کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه را کاهش قیمت ارز می داند.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: قیمت ها در بازار کاهش چشم گیری نسبت به هفته قبل داشته است.

وی از کاهش تقاضا برای خرید طلا و سکه همزمان با کاهش قیمت ها در این بازار خبر داد و گفت: هر زمان قیمت ها در بازار نزولی باشد، تقاضا برای خرید هم کم می شود.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر تاکید دارد که قیمت جهانی طلا امروز افزایش یافته است ولی به دلیل کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه سیر نزولی را پیش گرفته اند.

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به آخرین روز هفته قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۷۵۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۳۶۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۱۸ دلار معامله می‌شود.

گفتنی است، صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری با کاهش نسبت به نرخ پایانی روز پنجشنبه، ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ها، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.