سولانا برای هفتمین بار در سال 2022 دچار قطعی شد

سولانا برای هفتمین بار در سال 2022 دچار قطعی شد

شبکه سولانا (SOL) در تاریخ 30 آوریل و 1 مه به دلیل تعداد زیاد تراکنش از ربات‌های مینت توکن غیر قابل تعویض (NFT) دچار قطعی هفت ساعته شد.

رکوردشکنی 4 میلیون تراکنش، یا 100 گیگابیت داده در ثانیه، شبکه را شلوغ کرد و باعث شد اعتبارسنجی‌ها از اجماع خارج شوند و منجر به خاموش شدن شبکه سولانا در حدود ساعت 8 عصر UTC در 30 آوریل شد.

هفت ساعت بعد در 1 مه، ساعت 3 بامداد UTC نگذشته بود که اعتبارسنجی‌ها توانستند با موفقیت شبکه اصلی را مجدداً راه‌اندازی کنند.

ربات‌ها یک برنامه محبوب را که توسط پروژه‌های  NFT سولانا برای راه‌اندازی مجموعه‌هایی به نام Candy Machine استفاده می‌شد، انباشته کردند. در یک پست توییتری توسط متاپلکس، این شرکت تأیید کرد که ترافیک ربات‌ها در برنامه آنها تا حدی مقصر خرابی شبکه است.

به گفته متاپلکس به کیف پول‌هایی که به‌واسطهی ربات‌ها در این زمان تراکنش ناموفق داشتند 0.01 سولانا یا 0.89 دلار اعمال می‌شود .

این قطعی باعث شد که قیمت SOL، سکه بومی این بلاک چین، نزدیک به 7 درصد سقوط کند و به 84 دلار برسد، هرچند که از آن زمان تاکنون، قیمت‌ها به بیش از 89 دلار بهبودیافته است.

سولانا گفت که “تراکنش‌های محاسباتی بالا” باعث کاهش ظرفیت شبکه به “چند هزار” تراکنش در ثانیه (TPS) شد که بسیار کمتر از 50000 TPS تبلیغ شده بود.

در سپتامبر 2021، سولانا با قطعی بزرگی در شبکه آفلاین به مدت بیش از 17 ساعت مواجه شد. سولانا این قطع را به حمله انکار سرویس توزیع شده (DDOS) به پیشنهاد اولیه DEX با ربات‌هایی که شبکه را با سرعت 400000 در هر ثانیه هرزنامه می‌فرستند نسبت داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.