سود هر سهم پتروشیمی مبین به ١۶٧ تومان رسید

سود هر سهم پتروشیمی مبین به ١۶٧ تومان رسید
خلاصه اخبار

درآمد پتروشیمی مبین در سال ۹۷ با رشد ۶۱ درصدی به شش هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان رسیده است که با این میزان درآمد سود خالص ۱۶۷ تومانی برای هر سهم شناسایی کرده است که نسبت به ۹۶ رشد ۷۵ درصدی داشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، درآمد پتروشیمی مبین در سال ۹۷ با رشد ۶۱ درصدی به شش هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان رسیده است که با این میزان درآمد سود خالص ۱۶۷ تومانی برای هر سهم شناسایی کرده است که نسبت به ۹۶ رشد ۷۵ درصدی داشته است.

 شرکت پتروشیمی یکی از شرکت‌های یوتیلیتی محور است که در سال مالی ۹۷ مبلغ شش هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان درآمد ساخته است. با توجه به بهای تمام شده چهار هزار و ۲۵۶ میلیارد تومانی شرکت در سال ۹۷ سود ناخالص دو هزار ۳۴۰ میلیارد تومانی و سود خالص دو هزار و ۳۸۴ میلیارد تومانی شناسایی کرده است.

سود هر سهم پتروشیمی مبین به ١۶٧ تومان رسید

مقایسه درآمد عملیاتی پتروشیمی مبین در سال ۹۷ نشان می‌دهد درآمد شرکت با رشد ۶۱ درصدی در سال ۹۷ به شش هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان رسیده است.

بهای تمام شده شرکت نیز با رشد ۵۵ درصدی به چهار هزار و ۲۵۶ میلیارد میلیارد تومانی رسیده است که موجب شده است سود ناخالص شرکت با رشد ۷۴ درصدی به دو هزار و ۳۴۰ میلیارد تومانی رسیده است.

هزینه‌های فروش، اداری و عمومی پتروشیمی مبین در سال ۹۷ بیش از ۳۹ درصد افزایش یافت و به ۶۵ میلیارد و ۶۳۲ میلیون تومان رسیده است و سایر درآمدهای عملیاتی پتروشیمی مبین کاهش ۶۴ درصدی داشته که به چهار میلیارد و ۹۹۴ میلیون تومانی رسیده است به این ترتیب سود عملیاتی شرکت از هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان در سال ۹۶ با رشد ۷۳ درصدی به دو هزار ۲۷۹ میلیارد تومان رسیده است.

هزینه مالی پتروشیمی مبین به دلیل تسویه تسهیلات دریافتی از هفت میلیارد و ۴۹۷ میلیون تومان به ۲۳ میلیون تومان رسیده است و سایر درآمدهای غیرعملیاتی از ۷۳ میلیارد تومان به ۱۱۱ میلیارد تومان رسیده است. که این موضوع موجب شد سود خالص شرکت با رشد دو هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان رسیده است. با توجه به افزایش سود خالص مبین در سال ۹۷، سود خالص هر سهم مبین با رشد ۷۵ درصدی به هزار و ۶۷۳ ریال رسیده است.

حاشیه سود خالص پتروشیمی مبین به ۳۶ درصد رسید

روند حاشیه سود پتروشیمی مبین از سال ۹۳ حاکی از روند صعودی است. حاشیه سود ناخالص پتروشیمی مبین از ۲۸% در سال ۹۳ به ۳۵% در سال ۹۷ رسید و حاشیه سود عملیاتی پتروشیمی مبین از ۲۷% در سال ۹۳ به ۳۵% در سال ۹۷ رسید و حاشیه سود خالص از ۲۲% در سال ۹۳ به ۳۶% در سال ۹۷ رسیده است.

سود هر سهم پتروشیمی مبین به ١۶٧ تومان رسید

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها