سود هر سهم «ذوب» ۱۷۴ریال اعلام شد

سود هر سهم «ذوب» ۱۷۴ریال اعلام شد
خلاصه اخبار

شرکت ذوب آهن اصفهان در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه سود هرسهم خود را ۱۷۴ریال اعلام کرد.

به گزارش سیگنال یه نقل از سنا ، شرکت ذوب آهن اصفهان در اطلاعیه ای افزایش سرمایه طی جریان از سرفصل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به افزایش سرمایه در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۷ را اصلاح کرد.

«ذوب» با سرمایه بیش از ۶۱هزار میلیارد ریالی سود هرسهم را ۱۷۴ریال اعلام کرد. این شرکت سود عملیاتی را ۹هزار و ۶۲۲میلیارد ریال، سود خالص را ۵هزار و ۷۵۸میلیارد ریال و زیان انباشته را در پایان این دوره ۱۴هزار و ۵۱۶میلیارد ریال منتشر کرده است.

این شرکت از برنامه آتی خود به افزایش تولید به خصوص راه اندازی کوره بلند شماره یک و راه اندازی پروژه PCI و همچنین تولید محصولات کیفی – در مورد فروش نیر افزایش سهم فروش صادراتی اشاره دارد.

«ذوب» با توجه به روند قیمت ها و قیمت محصولات طویل شرکت (میلگرد و تیرآهن) تثبیت و پیش بینی کرده است میانگین نرخ فروش محصولات در سه ماهه پایانی سال تقریباً قیمت ۹ماهه را تجربه می کند. همچنین با افزایش قیمت ذغالسنگ به دلیل تغییر مبانی محاسبه نرخ ۲۶درصد قیمت شمش فولاد خوزستان و افزایش قیمت سایر مواد، نرخ مواد اولیه در ۳ماهه پایانی رشد خواهد داشت. علاوه بر این پیش بینی می شود در ۳ماهه اول سال۹۸ قیمت مواد اولیه متاثر از افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی به دلیل تحریم ها و همچنین افزایش ناشی از افزایش قیمت ها در ابتدای سال، نرخ مواد اولیه مصرفی رشد خواهد داشت.