سود هر سهم “تبرک” کاهشی بود

سود هر سهم “تبرک” کاهشی بود
خلاصه اخبار

گروه کارخانجات صنعتی تبرک در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود ۴۳ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ کاهش ۷۹ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، گروه کارخانجات صنعتی تبرک با سرمایه ۲ هزار و ۲۳۱ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال، صورت های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

گروه کارخانجات صنعتی تبرک در دوره یاد شده، مبلغ ۹۶ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۴۳ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۷۹ درصد کاهش داشته است.

این شرکت فرابورسی، کاهش ۶۶ درصدی جمع درآمدهای عملیاتی را از جمله دلایل عمده کاهش سود هر سهم نسبت به دوره مالی پیشین ذکر کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ یک هزار و ۷۱۹ میلیارد و ۲۱۹ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

“تبرک” در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۴۵۱ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۲۰۳ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، ارزش بازار شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک در دوره یاد شده، با افزایش ۶ هزار و ۲۵ میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال به ۸ هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال رسید. بهای تمام شده این شرکت نیز با افزایش ۸ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال معادل یک هزار و ۴۵۷ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال محاسبه شد.

“تبرک” تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۴۵ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال به مبلغ معادل ۱۱۳ میلیارد و ۲۲ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۶۷ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال سود کسب کرد.

گروه کارخانجات صنعتی تبرک طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده ۵۴ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال خریداری کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها